| EduardPaul94 a întrebat:

Buna TPU.scuze de categorie. vreau sa ma apuc de fumat. dar ideea e ca nu cu tigari reale.cu de alea electronice...este vreun dezavantaj? pot deveni dependent/? vreau raspunsuri serioase.

6 răspunsuri:
| SmoKKe19 a răspuns:

Alea electronice sunt pentru cei dependenti nu te-as sfatui sa te apuci,de fapt nu te-as sfatui sa te apuci deloc,eu m-am lasat acum o luna si imi este mult mai bine+ mai multi bani in buzunar laughing, in ceea ce priveste tigarile electronice mie nu imi plac, am avut una si mirosea ca fierul de calcat cand fumam cu ea si mi se usca gatul foarte rau.Treaba ta

| EduardPaul94 explică:

Fara nicotina tigarile!

| cucarachaalien a răspuns:

Dezavantaje fata de tigarile normale nu ai doar ca nu vad de ce te-ai apuca de asa ceva mai ales ca esti si nefumator. Poti sa devii dependent deoarece lichidul ala contine si nicotina, eventual poti sa-ti cumperi lichid fara nicotina ca sa eviti dependenta.

| Grasudincripta a răspuns:

Ar trebui sa te intrebi de ce vrei sa te apuci de fumat... si da, devii dependent si de la tigarile electronice, pentru ca au un continut de nicotina similar cu cel al tigarilor normale.

| AnonimSoul a răspuns:

Cea mai proasta decizie poate luata in viata, sa ma apuc de fumat! stupid... In Germania, se vrea interzicerea acestor tipuri de tigari pentru ca nu se stie inca daca sunt sau nu mai nocive decat tigarile normale! deci don't!

| alinmnz2013 a răspuns:

Oricat de mult dauneaza tigarile electronice niciodata nu o sa dauneze mai mult decat cele clasice..se fac mari presiuni pentru interzicerea lor pentru ca au luat amploare si companiile producatoare de tutun se tem de scaderea vanzarilor. sfatul meu e sa-ti cumperi o tigare electronica de calitate si sa-ti gasesti lichidul/aroma potrivita.
Daca vrei te pot ajuta sau iti pot recomanda ceva bun. happy