| MyRuXzZzA a întrebat:

kiss Sincer. nu stiu de unde sa incep thinking Probabil cu inceputul. Mda... Deci, mica mea povestioara incepe cam asa: Acum 3 luni, inainte de vacanta de iarna am facut fizica in laborator cu o alta clasa de a 8. Acolo, m-am imprietenit cu un baiat, Andrei ( Ca oricare poveste de dragoste). Cred ca inainte de a continua ar trebui sa vi-l descriu pe Andrei, este un baiat inchis in el, mereu suparat, intr-un cuvant rocker. Apoi, o colega din clasa mea i-a dat numarul meu de telefon ne-am imprietenit pe facebook, am facut schimb de id-uri si ma rog. L-am intrebat daca are prietena ( Eu chiar eram indragostita de el) Mi-a spus ca da, are si nu m-am mai bagat, i-am spus doar ca il iubesc. Nu am prea vorbit de atunci atat de mult pentru ca eram amandoi timizi. In timpul vacantei de iarna m-a sunat am vorbit cred ca 2 min. cu el despre ceva la fizica si atat. La inceputul semestrului II, i-am trimis in acea seara un mesaj. intrebandu-l ce face? Si mi-a raspuns ca face bine ma rog mi-a spus ca s-a despartit de prietena lui si m-a intrebat daca il mai iubesc. I-am spus ca da, normal si mi-a spus ca si eu. Si in acea seara m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna. Cred ca eram in al 9-lea cer... imi venea sa urlu si i-am raspuns "Da!". Urmatoarele 2 saptamani au fost cele mai frumoase, vorbeam si cate 3-4 ore la telefon, ne intalneam mereu dupa scoala ne promiteam ca ne vom iubi mereu, pana intr-o seara cand primesc mesaj de la el ca cel mai bine ar fi sa ramanem doar prieteni pentru ca vrea sa fie singur. Nici nu va imaginati cum m-am simtit, imi venea sa mor pur si simplu numai suportam si l-am sunat si abia daca am putut sa ii spun printre lacrimi " Daca u asa vrei, bine, Adio! " Acestea au fost ultimele mele cuvinte. In urmatoarele 3 saptamani eram distrusa, il vedeam mereu in pauza si imi venea pur si simplu sa mor eram alt om. Fiecare persoana ma intreba unde este fata aceea dulce cu zambetul pe buze, iar la fiecare le raspundeam. Numai exista. Mda acum o saptamana ma contacteaza pe messenger si ma intreaba ce mai fac daca mai sunt suparata si i-am povestit ce am mai facut deci incepusem sa ne intelegem din nou foarte bine. M-a rugat sa il sun l-am sunat am vorbit din nou 2-3 ore la telefon si mi-a spus ca s-a despartit de mine pentru ca era gelos pe un baiat, si el inca ma iubeste. Sincer nu vroiam neaparat sa ma impac cu el, vroiam doar sa stiu ca e bine si daca ma mai iubeste. Bineinteles ca in urmatoarele 4 zile ne-am si impacat si acum suntem impreuna de o saptamana doar ca. Este putin cam distant, adica nu ma prea baga in seama in pauze nu stiu. Cand ma duc la el si il sarut parca se uita prin alte parti nu stiu ce sa zic! sad Acum, dati-mi si mie un sfat. Cum am spus este o persoana inchisa si nu isi prea manifesta afectiunea dar imi spune ca ma iubeste nu mereu, dar o face. De cateva zile este foarte inchis in el si eu nu vreau sa il vad asa, ce as putea face? Va rog sa nu dati comentarii jignitoare chiar am pus suflet la ceea ce am scris. Multumesc! kiss

Răspuns Câştigător
| missoriginal a răspuns:

Ma bucur ca te-am ajutat
Mai bine suferi acum decat mai tarziu cand sentimentele tale au fi fost si mai profunde de atat

8 răspunsuri:
| MariiLetz a răspuns:

Un sfat:
1. Scrii un roman despre toata povestea asta.
2. Te imbogatesti.
3. Ii cumperi prietenului tau o zgarda cu elecrosocuri rolling on the floor
4?
5. PROFIT!

| MyRuXzZzA explică (pentru MariiLetz):

Ar fi si asta o idee! rolling on the floor)

| missoriginal a răspuns:

Of.of.off...
Acum eu nu stiu insa din cate am inteles si din cata experienta am eu mie mi se pare ca prima oara ti-a cerut sa fii prietena lui doar pentru ca s`a despartit de cea cu care era si dorea s`o faca geloasa fiind cu tine
Apoi cred ca iar au inceput sa vorbeasca si de aceea era mai distant cu tine
Alta explicatie nu cred ca exista
Sa stii ca chiar daca iubesti mult o persoana nu trebuie sa te lasi atat de usor si aici vreau sa spun ca daca acum va`ti desparti din nou si el ti-ar cere sa va reimpacati tu i`ai sari in brate(si el stie asta
Inteleg cum te simti pentru ca si eu am trecut o data prin asta insa eu nu m`am lasat calcata in picioare:eu nu sunt hotel ca sa vii si sa pleci cand vrei
Ca fata ar trebui sa ai putina mandrie si sa nu te lasi atat de usor

Răspuns utilizator avertizat
| MyRuXzZzA explică (pentru missoriginal):

Pai s-a despartit de acea fata pentru mine, deci el numai simte nimic pentru ea. Fata aceea are prieten.

| MyRuXzZzA explică (pentru missoriginal):

Multumesc mult. Am ascultat sfatul tau si m-am despartit de el pentru ca asa este cel mai bine; Sufar foarte mult intr-adevar. Numai ca e mai bine asa! kiss

| missoriginal a răspuns (pentru MyRuXzZzA):

Ma bucur ca te-am ajutat
Mai bine suferi acum decat mai tarziu cand sentimentele tale au fi fost si mai profunde de atat

| missoriginal a răspuns:

Uneori baietii sunt greu de inteles
Eu ma spus asta deoarece si eu am avut parte de un caz asemanator
Sunt 50% sanse sa se fi despartit de ea pentru ca te iubeste pe tine si sunt 50%sanse sa se fi reintors la tine deoarece acea fata la respins deoarece e cu alt baiat
Sunt o multime de variante care mi-ar trece prin minte sa le scriu insa daca vrei sa afli raspunsul exact intreaba-l pe el
Stiu, stiu ca e greu insa noi nu avem de unde sti de ce e el distant

| XxXPiSyXxX a răspuns:

WOW aiti ai scris un roman big grin