| Loredana96 a întrebat:

Buna TPU.Sint intr-o situatie foarte dificila acumcryingSi am nevoie de sfaturile voastre.
Sint impreuna cu el de 9 luni.Ambii avem 14 ani, inca el e mai mic ca mine cu 3 luni.Am avut parte de momente frumoase si mai putin frumoase.Acum s-a schimbat..nu am vorbit cu el de miercuri, ne-am intilnit simbata si duminica dar am vorbit putin.Am inceput sa am dubii si am rugat o prietena care eu o stiu dar el nu o stie sa inceapa sa flirteze cu el pe facebook.Asa si a facut.L-a intrebat daca are prietena si el a spus da...si o cheama Loredana(asta e despre mine) Au vorbit duminica toata ziua pe facebook iar ieri l-a intrebat ce va face el daca ea il va saruta iar el a spus ca nu ar fi impotriva.Iar ea l-a intrebat:pai cu prietena ta ce ramine sau deja te-ai saturat de ea.Iar el a spus:Nu stiu,dar chiar as vrea sa ne vedem. Iar ea a spusbig grinupa cum se vede nu o iubesti, un baiat care isi iubeste prietena nu ar face asa ceva, oricum ma bucur de asta))...iar el a spus: e bine atunci.
El cu 3 luni in urma a mai facut asa ceva.A vrut sa fie impreuna cu alta fata si pe urma si-a dat seama ca ma iubeste si si-a cerut scuze.Atunci l-am iertat dar acum nu pot. Vreau sa ne despartim.Doarecrying Doare foarte mult.Dar cred ca asa e mai bine, peste 1 luna sau 2 o sa il uit.Si as vrea sa nu mai fiu impreuna cu nici un baiat pina la 16-17 ani.Nu mai am incredere in baieti.
Voi ce imi propuneti sa fac?

Răspuns Câştigător
| MhPnr a răspuns:

Ştiu cum te simţi, am fost şi eu într-o situaţie la fel, şi degeaba vor zice mulţi " oh pui la suflet prea uşor ", dar aşa suntem noi fetele, suntem sensibile şi iertăm prea uşor, Draga mea, îţi faci prea mult rău, eu zic să îl laşi măcar o perioadă, şi să-l eviţi, să-i arăţi cum e să fii dură, dacă te va iubi se va întoarce şi îi va păsa, dar dacă nu, asta este, pune-l în cutiuţa cu trecutul tău.Îmi pare rău unii băieţi sunt aşa, vei găsi băiatul care te va iubi aşa cum eşti şi nu ţi-ar face aşa ceva, stai liniştită! şi nu plânge, presupun că faci deja asta. sad Eu am plâns de m-am distrus, măcar tu, chiar dacă nu ne cunoaştem, fi mai tare. Succes cu el şi, gândeşte-te la ce ţi-am spus! scuze că am scris mult, dar e experienţă. >:d

6 răspunsuri:
| eu4you a răspuns:

O ai cumva pe fata aia in lista de prieteni? Daca da, s-ar putea sa se fi prins ca tu ai pus-o sa faca asta, mai ales daca s-a intamplat si mai de mult acelasi lucru.Si atunci, el a intrat in joc.Dar, asta e doar o teorie de-a mea (imi place mult sa interpretez lucrurile).Eu zic ca ar trebui sa te desparti de el.Nu cred ca te mai iubeste cu adevarat dupa tot ce ti-a facut.Imposibil sa nu treci peste.Incearca sa nu mai pui la suflet orice...(asa sunt si eu, si nu e bine sa fii asa). Sper sa iti treaca supararea!kiss

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aveti 14 ani, va invartiti in jurul cozii. Normal ca nu te iubeste la 14 ani, nici macar nu stie ce e aia dragostea.

| neutrino a răspuns:

Ai ganduri sanatoase. Tradarile sunt greu de suportat pentru noi toti, cu atat mai mult cand ai 14 ani. Mai asteapta un pic si va iesi soarele si pe strada ta.

| Cosmotel a răspuns:

Pui suflet mult prea repede..mai distreaza-te si tu ca esti mica. mai lasa dragostea ca nu mori din asta. din moment ce lui ii fug ochii dupa altele cel mai bine e s-o luati pe drumuri diferite. spune-i direct ca va despartiti si nu-l mai ierta ca doar nu ai copii cu el si avere de impartit. tongue

| kscorpio a răspuns:

Inca esti mica. Mai ai tot timpul sa-ti faci prieten mai ales iubit. Baietii chiar se maturizeaza mai greu decat fetele adica mult mai tarziu. Acum eu nu prea au minte si vor sa si experimenteze cu mai multe fete. Mai tarziu o sa se lege prietenii mai stranse. Mai bine termini acum decat mai tarziu dupa ce o sa te obisnuiesti mai mult cu el si o sa-ti fie mai greu. Acum poti doar sa ai prieteni buni si mai multi nu un iubit. Sa te distrezi sa copilaresti inca. Viata e frumoasa si trebuie sa te distrezi nu sa suferi dupa un baiat. Lasa sa mai treaca timpul si o sa apara si baiatul care sa te merite.

| blueal a răspuns:

Prietenul meu a facut ceva asemanator tot pe facebook a inceput sa vorbeasca cu o tipa ..am aflat ne-am certat, ne-am impacat...s-a intamplat si a doua oara ne-am certat, ne-am impacat pentru ca imi este greu sa rup relatia dintr-o data, cum ai spus si tu doare.Dar incerc sa ma detasez usor usor si imi pun in minte diverse motive pentru care ar trebui sa ne despartim si pe mine ma ajuta chestia asta.Nu are rost sa suferi pentru ca el sta acum cu tine pentru ca nu i-a iesit in cale alta oportunitate...s-a schimbat pentru ca probabil in ultimul timp vorbeste si cu alte fete si cu tine e ree si distant.Nu merita lasa-l, nu are rost sa iti tocesti nervii cu el.Nu s-a maturizat inca destul cat sa fiti pe aceeasi frecventa daca ma intelegi.Baftakiss* si fi tare>big grin