| DeliaCute a întrebat:

Am cunoscut de curand un baiat din clasa paralela care tot timpul ma saluta si batea palma cu mine si zambea. Dupa un timp un am mai vorbit(inainte,cand ma baga in seama nu ii dadeam prea multa inportanta). La o ora comuna,totul bine si frumos,tot timpul se uita in ochii mei. La final un coleg i-a spus ca il plac iar el a plecat fara sa spuna nimic. La teatru s-a asezat cu un rand mai sus in spatele meu (in spatele meu era deja ocupat). Pe holuri imi zambeste,ma priveste in ochi asa cum face de obicei,dar nu imi vorbeste. O colega de a lui(lepra mincinoasa care in trecut a fost prietena mea)mi-a spus ca l-a intrebat daca ma place (el stie ca eu vorbesc cu ea ),ea mi-a povestit ca el a dat flegma,a vomitat si i s-a facut rau la stomac si s-a inrosit. Pe sala,de atunci imi zambeste din cand in cand si ma priveste in ochi. Ma place, ce sa cred si ce sa fac in aceasta situatie. Va multumesc pentru atentie si care are chef de comentarii aiurea sa se abtina.

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De ce o tot dai pe dupa cires laughing.Cel mai simplu poti afla intrebandu-l direct.O poti face din moment ce se pare ca te place insa este prea timid.

| DeliaCute explică (pentru corbulalbrosu):

Prefer sa nu fac asta, nu stiu ce reactie va avea sau cum se va comporta dupa.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru DeliaCute):

In astfel de cazuri este preferabila aplicarea terapiei intensive adica "ori la bal ori la spital" deoarece iti reamintesc ca "boala lunga inseamna moarte sigura". De ce sa traiesti intr-o nebuloasa cand poti trai cu sufletul scaldat in "soare"? Incearca, ai curaj iti tin pumnii.Succes.

| LoveSleep a răspuns:

Nu te place.

| nupebunezau a răspuns:

Hei!
Ne adunam tot mai multe in aceeasi situatie laughing
E clar ca te place big grin
Hm, daca si tu il placi, ar trebui sa-i spui.
Tu ii arati ca il placi? Poate e timid sau ii e teama daca tu nu simti la fel si de aceea nu face un pas mai mult.

| DeliaCute explică (pentru nupebunezau):

Mi-a dat block p fb. De ce?

| FlaviaC a răspuns:

E...clar ca te place.winking
Adica,daca se comporta altfel decat de obicei,e CLAR.
Hmm...Ce e de facut? Sa mor eu daca stiu...happy
Adica, daca ma crezi, ma aflu in aceeasi situatie, tipul era un bun amic, apoi a aflat ca il plac si face la fel.
Deci...Zi si tu...Ce facem?laughing)))

| DeliaCute explică (pentru FlaviaC):

laughing) daca as sti nu m-as mai afla aici. daca m-ar placea, eu zic ca ar vorbi cu mine, nu stiu ce sa cred.

| Rusu_Bogdan_1998_a1Oq a răspuns:

A dat flegma?

| DeliaCute explică (pentru Rusu_Bogdan_1998_a1Oq):

E o minciuna spusa de aia.M-am uitat la ora fixa cu semnificatia ca un brunet ma place(el e brunet). Cine stie?