| GeorgianaDragus a întrebat:

sper sa aveti rabdare sa cititi sad. Acum 3 ani, un amic de al meu mi-a facut cunostiinta cu un coleg de al lui.Era timid, calm, nu mai avusese niciodata o prietena.Cu timpul el s-a indragostit de mine dar eu il respingeam permanent.Intr-un final el a inteles si am ajuns sa fim cei mai buni prieteni.Ieseam, ne jucam basket impreuna, ne ziceam absolut tot.Si am decis dupa 2 ani sa fim impreuna.dar, nu stiu, chiar nu stiu ce s-a intamplat. Adica simteam ca il iubesc si ca tin la el, caci nu era ca ceilalti baieti, si dupa o saptamana ne-am despartit, caci eu parca nu mai simteam ce am simtit prima data.Dar am pastrat legatura.El a cunoscut alta fata, cu care a fost si impreuna, si a avut primul sarut cu ea.Aceasta s-a despartit de el si a fost impreuna cu altcineva.Eu l-am ajutat cu sfaturi, l-am sustinut, caci era foarte suparat.Am fost mereu acolo pentru el.Si chestia asta ne-a apropiat si mai tare, si vorbim si mai mult ca prima data.
Sincer eu nu simt mare lucru pentru el, dar mi-e drag cu sufletul, caci baieti ca el sunt sigura ca nu gasesti la tot pasul.Dar nu as vrea sa il ranesc si a doua oara.Mi-as dori mult sa il iubesc si nu pot in nici un fel.Cu toate astea, sunt geloasa cand imi povesteste ca o fata l-a cautat sau chestii de genul acesta, si nu inteleg de ce. Cum sa imi dau seama ce simt?

Răspuns Câştigător
| kagome17 a răspuns:

Buna, povestea ta chiar m-a impresionat si as vrea sa te pot ajuta dar nu prea stiu ce sfaturi sa-ti dau (am avut un coleg in clasa cu care m, a intelegem destul de bine, radeam faceam glume si aveam multe lucruri in comun iar incetul cu incetul incepusem sa ma indragostesc de el dar nu i-am spus acest lucru deoarece imi era frica ca daca afla acest lucru ne va distruge prietenia). Dar povestea mea si a ta sunt diferite deoarece legatura de prietenie dintre voi doi e mult mai puternica. Incearca sa te gandesti la ce simti pentru el si la ce sentimente iti veneau atunci cand el iti povestea despre alta fata, poate in adancul sufletului il iubesti si iti este frica sa nu se raceasca prietenia dintre voi doi daca ati avea o relatie mai serioasa. Gandeste-te la tot ce simti atunci cand esti cu el si la cum te face sa te simti tu ca persoana.( dupa asta vezi ce sentimente ai pentru el si daca il iubesti sau nu)...scuze daca raspunsu a fost prea lung sau dac nu te-am ajutat prea mult, insa daca vei hotara ceva te rog sa ma ti la curent (doar daca vrei) happy

1 răspuns:
| Miley a răspuns:

Stiu cum oarecum dar daca esti geloasa ca umbla cu altele inseamna ca inca il iubesti iar daca ce simnti nu e gelozie ci vrei numai sa ii fie bine inseamna ca il placi doar ca prieten si ca ti la el dar asta nu ar fi iubire dar daca vrei sa fi cu el si iti si place de el incearca sa ii acorzi o sansa si sa te indragostesti