| Sfinnx a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac! Efectiv! Vreau sa scot cumva un " Te iubesc" din gura lui.Ne comportam ca pe vremuri, cand eram impreuna, ieri am implinit un an de cand ne iubim non stop si de cand am* fi impreuna.Dar se pare ca nimic cu toate ca ne dragalasim, ne alintam una alta, dar tot nimic.Simt ca am intrat intr-o groapa de unde nu stiu cum sa ies.De obicei inainte de culcare ne ziceam te iubesc pana ne saturam sa zic asa,si ma simteam in siguranta, ma simteam bine si nu puteam sa dorm daca nu imi zicea.Iar el era asa de dolshe cand ma intreba daca il iubesc, doar de dragu de a auzi continuu.
Dar acum, conversatia se termina cu un te puppuppy dog eyes mult mult mult.Mai demult o prietena l-a intrebat daca mai suntem impreuna iar el mi a citit coversatia. Raspunsul lui a fost Da, si Nu. Da pentru ca "mai iubeste" si NU pentru ca nu mai are incredere [ asta are legatura cu o greseala din trecut ].
Eu chiar nu vreau sa ii mai spun te iubesc pentru ca nu vreau sa il fac sa se simta fortat sa spuna si el daca nu o simte.Pur si simplu el spune ca ma iubeste, dar eu nu simt asta.Simt mai mult doar o atractie din partea lui si poate ca ma iubeste doar ca pe o sora sau nu stiu dar nu cred ca ma iubeste.Nu sunt disperata sau chestii de genu, dar chiar il iubesc.
Ce sa fac?! Cum sa fac sa fie ca inainte!? Am incercat detoate dar parca e in zadar

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este frumos din partea ta să postezi de mai multe ori aceeași întrebare, la început cu identitate și apoi anonim!
Te rog frumos să respecți regulamentul site-ului și nu încărca server-ul inutil.
O zi liniștită!
Pa, pa.

| Sfinnx explică (pentru Legiuitoarea):

Cealalta intrebare am sters.o pentru ca nu era completa

| Fiction a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Nu te supara, dar ar trebui sa stii ca daca raspunzi la o intrebare ar trebui sa dai un raspuns care are legatura cu intrebarea si care poate ajuta utilizatorul.Asa pot eu sau altcineva sa te raporteze pentru caracter irelevant.

@Monstaflex, ai incercat sa discuti cu el despre asta? Sau ai incercat sa-i spui inainte sa te culci "Te iubesc" sa veti daca iti raspunde la fel? Daca ti-a mai zis "Te iubesc", dar nu ai simtit ca el simte asta cu adevarat, ar trebui sa vorbesti cu el...Sa vezi daca el mai e in relatia asta cu inima, ori e cu tine doar pentru ca te mai place putin ori pentru ca nu vrea sa te superi.

| Musique a răspuns:

Are nevoie de timp.
Dacă i-ai greșit e normal să-și piardă încrederea.

O zi frumoasă!

| neutrino a răspuns:

Nu putem da timpul inapoi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii nu pot trece peste o greseala. poate si el se incadreaza in aceasta categorie.
Daca ai incercat de toate si simti ca sentimentele lui nu mai sun aceleasi, ar trebui sa vorbesti deschis cu el despre asta! Intreaba-l,roaga-l sa-ti spuna adevarul, spune-i ce ai pe sufletel, ce simti, de ce crezi asta. Spune-i exact ce ne-ai spus si noua, dar mai detaliat! Cere-i explicatii.Ai tot dreptul.
Cu totii gresim! Important e sa invatam din greseli, sa le reparam, sa aratam ca regretam si sa dovedim asta!
O sa fie bine. Acum, discuta cu el, serios.Mai serios ca niciodata, da? Asa te vei linisti si vei stii un lucru sigur.

| Demonull a răspuns:

Ceva ce cu totii ne dorim unii recunosc unii nu.
TIMPUL nu se da inapoi..greselile se fac greselile ne schimba greselile ne ascund sentimentele. daca el va simti iti va spune.

| TudyCFR a răspuns:

Fal sa se se simta extraordinar de bine intr-o zi cu tine fa-l sa se simte in al noualea cer si vezi daca iti spune dupa aia daca nu iti spune nu are rost sa mai insisti dai voie lui sa vina la tine cand o sa simta ce a pierdut.

| Andraaaaa2000 a răspuns:

Pai incearca sa-l faci sa simta ca nu-ti mai pasa si daca mai simte ceva vine la tine sau ii vezi comportamentul.