| Marianamry a întrebat:

Sper sa aveți timp sa ma ajutati cu un sfat. Cred ca am înșelat și ma simt groaznic. Eu și prietenul meu (eu 20 el 27)avem in momentul de fața 1 an și 8 luni de relație. El in ultimele luni a început cu jigniri, sa plece de acasa cu zilele, sa nu ma mai aprecieze, sa nu mai fie lângă mine deloc deloc, ceea ce m-a afectat foarte mult, plângeam zilnic ( înainte de astea ne-a fost foarte bine, mi-a fost mereu alături și cu el am trăit cele mai frumoase clipe). In Septembrie am hotărât sa pun punct relatiei sa o iau de la capăt singura. La 2 săptămâni după despărțire eu am avut o aventura cu un băiat pentru ca pur și simplu aveam nevoie de afecțiune de orice fel. Problema începe acum. A venit la mine acasa fostul plângând ca ii pare rău pentru tot ca el nu vrea sa ma piardă niciodată. Ne-am impacat și acum ma simt groaznic pentru ceea ce am făcut. Simt ca l-am înșelat deși noi pusesem punct. Nu știu ce sa mai fac sad sad. un sfat va rog

13 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Și dacă nu revenea dobitocu' la tine, te mai simțeai vinovată? Evident că nu.
Consideră că nici acum nu e cazul - oricum relația ta va fi de scurtă durată.

| Hammurabi a răspuns:

Pune-l să recunoască cu cine te-a înșelat el.
Și nu cât a-ți fost despărțiți ci chiar înainte să vă despărțiți. Îți garantez eu că a făcut-o.
După ce vei afla îți va trece toată vinovăția. laughing)))

| Plato a răspuns (pentru Hammurabi):

Si dupa ce afla tot dupa badboy va saliva. Pentru oamenii ce si-o fac chiar asa cu mana lor, nu-mi pare rau deloc.

| Hammurabi a răspuns (pentru Plato):

Asta e. Unii chiar dacă văd mult, pricep puțin.

| Plato a răspuns:

Nu cred ca se pune ca l-ai fi inselat. Singura greseala pe care ai facut-o e aventura aia mizerabila, cand ai lasat la o parte demnitatea.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Imi vine sa ma pis pe mine de ras cand vad cum suferi ca proasta dupa golani. Unul cuminte nu ti-a trebuit, acum stai si trage ponoasele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te simti vinovatã raised eyebrows trebuie sa-ti remediezi cumva greseala fatã de prietenul tãu. Si te simti dupã mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu plângeai după afecțiunea lui, ci după afecțiune. Nu l-ai înșelat pentru că nu mai erați împreună, dar dacă ți-ai fi dorit DOAR atenția lui nu te-ar fi lăsat inima să fii atinsă de alt bărbat. Nu era nevoie să faci sex cu un alt bărbat pentru ca inima să știe că după te vei simți mizerabil. Poate nevoia de a te simți dorită a fost mare, dar glasul inimii nu a fost suficient de puternic pentru al auzi. Ai ales un moment trecător, nu ai ales să aștepți să ți se ofere atenția celui după care se presupune că inima ta o voia.

Răspuns utilizator avertizat
| eugeniu2020 a răspuns:

Asta e, asa e viata! iti meriti soarta!

| Anonim2314S a răspuns:

Îl mai iubești?

| Marianamry explică (pentru Anonim2314S):

Da. foarte mult și ma simt foarte vinovata.

| Ramboman a răspuns:

Mai fa-o odată! o să ți dispară vinahappy