| anonim_4396 a întrebat:

Sper sa ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat sau sa ma inveseliti un pic.
Povestea e urmatoarea : in ultimele zile prietena mea se purta mai dubios si vorbea mai ciudat si eu mai tot timpul aveam un gol in suflet si aseara nu am mai rezistat si am vrut sa vad ce-mi ascunde si am descoperit multe lucruri care m-au durut si mi-au spulberat visele.De ex : vorbea cu angryfostul ) si ala i-a spus ca-i pare rau ca a inselat-o si Y(iubita mea ) a spus ca si ea mai simte ceva pentru el, si a spus ca ce simte pentru X nu simte pentru mine si ce simte pentru mine nu simte pentru X. A mai spus ca deocamdata e cu mine si are sentimente pentru mine si chiar dar daca ne-am desparti ii desparte o distanta mare si nu pot face nimic in schimb cu mine poate rade se poate simti iubita. Cel mai mult m-a durut cand a spus ca daca o sa mearga la vara acolo o sa se schimbe situatia... nu stie ce ne rezerva viitorul.

Mersi ca ati citit! stiu nu-i frumos sa-ti bagi nasul dar aveam nevoie de niste raspunsuri... O iubesc enorm de muult si ea ma iubeste ca simt cand suntemi singur dar acum nu stiu ce sa fac trebuie doar sa sper sau thinking Mersi de ajutor a da va rog nu da-ti raspunsuri la misto pls!

PS: Suntem de 8 luni impreuna!

Răspuns Câştigător
| InvisibleTouch a răspuns:

Hello!
Ce mi-a atras atentia e ca tu spui asta " si ea ma iubeste ca simt cand suntemi singur". Numai atunci te iubeste? Cand nu sunteti singuri nu simti asta? Atunci eu nu cred ca e iubire. In cazul in care te iubeste, simti asta mereu indiferent daca sunteti sau nu singuri. Cat despre X, ce simte pentru el nu simte pentru tine si invers? Mie mi se pare o joaca pentru ea. Parerea mea e ca nu ai cum sa iubesti doua persoane in acelasi timp. Ce ar trebui sa faca ea, sa-si analizeze sentimentele si dupa o analiza atenta isi va da seama ca pentru unul dintre voi are sentimente mai puternice. Tu poti doar sa o ajuti sa descopere pentru cine. Daca ea continua asa iti face tie rau pentru ca nu vei fi fericit cu ea avand tot timpul in minte faptul ca ea se gandeste si la fostul. A fost ok din partea ei ca ti-a spus ce se intampla cu ea de fapt insa putea sa-ti spuna singura, fara sa o intrebi tu. Inteleg ca o iubesti insa nu stiu daca ea chiar iti merita iubirea sad Eu sunt optimista de felul meu insa in situatia ta din cate spui tu, mai bine te astepti la ce e mai rau si poate vei avea surprize placute, daca intelegi ce vreau sa spun tongue Oricum ea nu e sigura de ce simte pentru tine si imi pare rau sa-ti spun dar daca e asa nu cred ca e vorba de iubire din partea ei, chiar ea spune ca " o sa mearga la vara acolo o sa se schimbe situatia... nu stie ce ne rezerva viitorul." Eu sper sa se rezolve totul si nu sunt sigura ca pentru tine rezolvarea ar insemna sa continui sa fii cu ea. Nu te mai gandi excesiv la asta si cauta activitati care sa te distraga, iesi cu prietenii, asculta muzica, vezi un film sau fa ce-ti place si sa stii ca mai sunt fete pe care sa le iubesti, cred eu ca mai bune ca actuala ta prietena. Tot ce ti-am spus chiar daca te va demoraliza, nu a fost cu rea intentie ci pentru a te ajuta happy

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa o tii mai aproape de tine si fa orice sa o inveselesti, sa nu o faci sa se duca la fostul prieten. Stati cat mai mult impreuna si adu-i din cand in cand cadouri chiar daca nu este ziua ei. Adu-i flori sau alte lucruri care o va face sa zambeasca. happy

| xCruz a răspuns:

Daca tu esti sigur ca ea te iubeste si simte ceva pentru tine. nu trebuie sa-ti faci probleme ca se va desparti de tine dar totusi incearca sa o faci sa rada, sa-i arati cat demult o iubesti si ca doar ea exista pentru tine si incearca sa discutii liber cu ea sa nu-ti mai ascunda lucruri care pe tine de dor, sa-i spui ca puteti rezolva orice problema impreuna. te descurci tu. Sper ca te-am ajutat cat de cat...

| AngelGirl5 a răspuns:

Pai nu e sigura pe ea din cate povestesti. Tot ce pot sa-ti zic este ca tu sa fi adevarat, sa fi tu, nu sa incerci sa fi altul. Impresioneaz-o prin calitatile tale adevarate, fa-o sa te iubeasca pentru ceea ce esti. Nu incerca sa pari mai bun ca celalalt, ca atunci o sa pari un papitzoi. Fiecare dintre voi baietii aveti farmecu' vostru... tocmai asta ne atrage la voi.

Ai sa vezi ca va ramane cu tine.

P.S : Stay true, stay you! big grin

| VictorFlorin55 a răspuns:

Parerea mea e ca fata a stat cu tine incercand sa-l uite pe el, pe viitor cauta o fata care stii ca nu are probleme de genul, care nu e abia iesita dintr-o relatie serioasa, asta sa ia aminte mai toti baietii, gandeste-te cum poti sa fii tu cu ea acum, cand stii ca daca il vede din intamplare pe el pe strada se topeste, si-i revin toate amintirile! Din toata treaba asta, pe unul il iubeste, dar e confuza, iar pe celalalt il vede ca pe un amic, pentru care simte ceva, dar nu indeajuns de puternic! Cel mai bine e sa-i spui ca nu mai poti fii cu ea, ca vrei o pauza, daca vine inapoi, atunci e a ta, daca nu, cauta una fara probleme emotionale, fii barbat!

| somrik a răspuns:

Da poate ia sufera

| FallenDemon a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi de ajutor big grin Tot timpul o fac sa zambeasca si flori ii iau de fiecare data cand o vad happy

| FallenDemon a răspuns (pentru xCruz):

Da chiar m-ai ajutat mersi mult big grin incerc sa tin fruntea sus dar ii destul de greu sa stiu ca in vara e posibil sa o pierd... o iubesc enorm de mult e tot ce am pe lumea big grin Am renuntat la multe pentru ea dar nu-mi pasa ea mi-a readus zambetul pe buze si mereu a fost langa mine happy

| FallenDemon a răspuns (pentru InvisibleTouch):

Mersi nah nu m-a demoralizat nimic big grin mi-a dat incredere in mine :X mersi big hug nu pot renunta la ea o iubesc prea mult de si o sa ma distrug singur big grin o sa fiu optimist ca totul o sa fie bine happy faza-i ca tot timpul ma iubeste stiu asta mi-a demostrat-o si a fost mereu alaturi de mine cand am avut nevoie la fel si eu happy ea e singura care ma cunoaste cu adevarat si a reusit sa ma inteleaga si sa ma placa asa cum sunt eu happy Si nu mi-a spus ea nimic eu mi-am bagat nasul ca atunci cand face ceva de genul simt ii ciudat stiu dar ma doare sufletul foarte tare... Mersi mult de ajutor big grin

| FallenDemon a răspuns (pentru AngelGirl5):

big grin mersi de ajutor si de incurajare big hug inseamna foarte mult crede-ma ca ma simt ca ceapa... Nu incerc sa par alticineva mereu am fost eu langa ea pentru ca ea a fost singura care a reusit sa ma intelegea si care mi-a aratat si partea frumoasa a vietii... am trecut prin multe impreuna inca din prima clipa in care am vazut-o am fost :O wow si numai cu gandul la ea am fost big grin

| FallenDemon a răspuns (pentru VictorFlorin55):

Usor de zis big grin Man faza-i ca nu-l vede tot timpul si la inceput crede-ma ca n-am stiut de el... Mie mi-a spus ca eu sunt primul "iubit adevarat " cu mine a avut primul sarut cu mine a avut prima noapte impreuna happy alea alea la nu o sa renunt prefer sa lupt si sa ma distrug singur decat sa ma dau batut, ea-i tot ce am mai bun pe lumea asta o iubesc enorm de mult si ea-i singura care-mi da putere nu as vrea sa o pierd crede-ma

| FallenDemon a răspuns (pentru somrik):

De ce sa sufere thinking Ala a inselat-o cand era impreuna cu ea... In schimb eu am fost tot timpul alaturi de ea sa o ascult sa-i streg lacrimile de pe obraz... Am aparat-o de necazuri si nu am lasat-o in veci la greu happy Eu chiar o iubesc enorm de mult si nu vreau sa o pierd happy In schimb ala i-a spus ca se roaga sa ne despartim si cand o sa ma prinda o sa ma bata laughing) tot tremur :-s

| xCruz a răspuns (pentru FallenDemon):

N-ai pentru ce :d si nu te gandi ca o sa o pierzi tongue incearca sa faci tot posibilu' sa otii cat mai aproape de tine si sa va simtit bine impreuna big hug. Iubiti-va mult!

| FallenDemon a răspuns (pentru xCruz):

Clar ca nu vreau sa pierd si o sa incerc sa fac tot posibilul sa castig big grin o sa tin fruntea sus si nu o sa renunt happy Mersi muult de ajutor!

| InvisibleTouch a răspuns (pentru FallenDemon):

Hmm..In acest caz arata-i ca tu esti potrivit pentru ea si nu X, adica nu degeaba s-a despartit de el. Fa-o sa se simta speciala si arata-i cat inseamna pentru tine ea si relatia voastra. Succes

| FallenDemon a răspuns (pentru InvisibleTouch):

Ok big grin Mersi mult de ajutor o sa ma straduiesc sa nu o pierd pentru ca o iubesc enorm de mult si ea-i totul pentru mine :X:X O sa incerc si mai mult sa-i demostrez cat de mult o iubesc si sa incerc sa salvez relatia noastra happy