| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt foarte prost.Nu inteleg un lucru straight face De ce daca un baiat va arata ca va iubeste foarte mult si va respecta va bateti joc si va plictisiti. Sincer ma simt ca ceapa. Iubita ma tradat pe la spate straight face M-a facut sa astept ca prostu o ora pentru "ca merge sa vorbeasca cu mama " si ea statea bine mersi si vorbea cu fostul prieten si dupa ce si-a adus aminte ca mai exist si eu a inceput sa ma bage si pe mine in seama dar vorbea foarte sec si-n plus mi-a spus ca nu mai vorbeste cu el prin mesaje si m-a mintit sad De ce preferati sa va tot legati de fosti care si-au batut joc de voi, v-au inselat si nu puteti sa vedeti ce aveti langa voi?... Acuma eu ce ar trebui sa fac?... Multumesc de ajutor!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nasoala treaba straight face. Se vede cat de mult o iubesti. Probabil ca mai are sentimente pentru ex-ul sau, insa ma indoiesc ca sunt la fel de puternice ca si sentimentele care le are pentru tine. Poate ca l-a iubit si pe el, insa, cum imi place mie sa spun, "Daca te-ai indragostit de al doilea (tu), inseamna ca nu l-ai iubit cu adevarat pe primul (ex-ul). " Iti promit eu ca o sa se rezolve totul curand happy. O sa realizeze si ea ce face, si tot cu tine va ramane. Nu face ceva prostesc in caz ca "se impute" treaba. Exista rezolvare pentru orice. Comunica. Comunicarea rezolva totul big grin.

23 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Desi se spune ca fetele sunt mai mature, majoritatea sunt doar niste copile cand e vorba de relatii, mai ales cand au in fata oameni ca tine care vor ceva serios.

| GoguSteriade a răspuns:

Ei, asta e tot din cauza maturitatii, care ii lipseste persoanei respective.

| GoguSteriade a răspuns:

Adevar graiesti. Ma bucur ca te-am putut ajuta, atat cat s-a putut, prea putin insa.

| GoguSteriade a răspuns:

Sincer, ma bucur ca niste randuri insumate aici te pot ajuta atat de mult.

Răspuns utilizator avertizat
| matzagyuly a răspuns:

Mai bine las-o, eu am avut mult de pierdut ca am continuat

| matzagyuly a răspuns:

Daca tu crezi ca e mai bine pentru tine sa fi cu ea,fa-o, sper sa va mearga bine, succeswinkingsi mie mi s-a intamplat sa observ lucrul asta tot aseara, cred ca ziua a fost de vinalaughingasa ca ai foarte mare dreptate, trebuie sa luptam pentru cei ce ii iubim..am fost pesimista din cauza ca am fost dezamagita de unele intamplarihappy

| matzagyuly a răspuns:

Pai asa e si eu am aflat ca a tinut o relatie ascunsa timp de jumatate de an, foarte frumos a fost din partea lui..pe scurt, nu merita sacrificiul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fim seriosi, va alegeti cele mai penale pitipoance care umbla dupa unu, dupa altu, si apoi tot voi va plangeti ca v-a dezamagit. Sunteti orbi. Sunt fete care chiar iubesc sincer, insa voi va uitati dupa curve cu "forme". Rusine sa va fie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pare rau, intr-adevar nu iti cunosc povestea, nici pe prietena ca persoana. Insa eu am vorbit in general. Majoritatea baietilor umbla doar dupa aspectul unei fete, nu ii intereseaza ce e in sufletul ei, si cand afla cu adevarat cu ce fel de persoana s-au incurcat, raman "cu buza umflata".

Acum, in legatura cu intrebarea ta. Incearca sa vorbesti cu ea fata in fata. Spune-i ce ne-ai spus si noua, fii cat poti tu de sincer. Apreciem mult sinceritatea, si orice gest mic si romantic conteaza. Daca nu intelege, ignor-o un timp. Se va intoarce la tine mai repede decat crezi. Asa am patit eu. A fost dulce cu mine, si toate cele, apoi cand a inceput sa ma ignore, s-a intors roata si am inceput sa umblu eu dupa el.

Te rog sa ma scuzi daca te-am jignit mai devreme. Cum am mai spus, am vorbit in general, nu de tine in mod special. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm, e cam ciudata treaba thinking Poate incearca sa te faca gelos, sa vada cum reactionezi. De obicei, noi fetele suntem cam naive si de obicei ne atrag baietii rai si nesuferiti, chiar nu stiu de ce. Vorbeste cu ex-ul ei (fara ca ea sa stie, desigur) si intreaba-l politicos ce treaba mai are el cu prietena ta. Daca o face pe smecherul si incepe sa vorbeasca la misto, fa si tu la fel. happy Adica cum, el sa se bage intre tine si prietena ta si sa scape basma curata, ha? Asa credeam si eu. Nu renunta happy. O sa se rezolve, si o sa fie bine. Nu exista relatii fara mici probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa sa faci happy. Multa bafta! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru funda! :* Mai astept vesti de la tine happy. Chiar sunt curioasa ce se va intampla in continuare.

| ℓσνє a răspuns:

Heyyhappy. Hmm. Este foarte complicat thinking Totusi, eu spun sa discuti cu ea pe aceasta tema, sa vorbiti fata2face deoarece numai ea iti poate da niste raspunsuri sigure, sincere.( nu stiu sigur daca sincere, dar vor fi cuvintele ei). Si daca sunteti de un an impreuna, iti va fi usor sa ii spui tot ce ne-ai spus noua in aceste randuri.
Lupta pentru ea pana la capat, pentru ca tu chiar oo iubesti, si daca esti sigur pe tine, n-ai de pierdut nimic, incearca!
Bafta! Sunt curioasa ce se intampla in continuare! happy

| NotToday a răspuns:

Eram in aceeasi situatie... Renunta la ea, nu merita sa-ti pierzi timpul cu toate rahaturile.

| EUBMV89 a răspuns:

Eu zic sa o lasi. Nu ai nevoie de o asemenea persoana langa tine. Nu toate fetele sunt la fel, dar din pacate majoritatea sunt asa. S-au smecherit asta e adevarul.

| EUBMV89 a răspuns:

Iti spun o chestie fata inca mai tine la el si daca se va intalni este foarte posibil sa se si impace cu el. Ai mare grija. Mai bine sa suferi acum decat sa suferi peste cativa ani buni si sa iti dai seama ca practic ai stat langa o persoana care intr-un mod sau altul te-a folosit (nu ma refer neaparat pe plan material) si care practic si-a batut joc de tine. Timpul pierdut nu il vei mai putea recupera si iti va parea rau pentru ca nu ai luat decizia care trebuia atunci cand trebuia pentru ca erai orb de iubire si ai vrea sa dai timpul inapoi, dar va fi imposibil. Eu zic sa rupi relatia pentru un timp sa ii spui ca ai nevoie de ceva timp, dar sa continui sa vorbesti zilnic cu ea la telefon insa incearca sa nu va vedeti prea des, vezi daca se va impaca cu fostul. Nu stiu ce sa iti zic pentru ca esti prea orb si am trecut si eu prin asta si este destul de dificil sa deschizi ochi si sa vii cu picioarele pe pamant. Sunt o gramada de fete care ar da orice pentru un baiat care sa fie langa ele sa le iubeasca cu adevarat si sa faca ceea ce faci tu pentru prietena ta. Ai mare gija in viitor.

| Metamorphose a răspuns:

Ești sigur că te iubește? Nu poți obliga o persoană să te placă oricât ai iubi.o tu. :-J.

| FallenDemon a răspuns (pentru Metamorphose):

Da sunt sigur si mi-a demonstrat-o... e ciudat stiu dar e sec ca nu se poate detaja de ex... inteleg ramai prieten dar nu-ti ignori iubitul pentru el straight face

| Cristian_Netea_1996 a răspuns:

Tu ar trebui sa te intinzi linistit pe un fotoliu si sa iti spui in cap " Ma doare fix in c*r! " si eventual sa-ti faci un cui si sa uiti de probleme omule happy