| janynn a întrebat:

Dupa 6 luni de cand m`am despartit de prietenul meu, aseara ne-am intalnim din intamplare la un chef...am crezut ca l`am uitat oarecum, dar in nici un caz, cand l`am vazut inima imi batea mai tare ca niciodata, imi tremura tot corpul si nu ne luam ochii unul de la altul.nu ne-am bagat in seama deloc la inceput, apoi a inceput sa`mi trimita mesaje ca`i lipsesc ca ii este dor sa fiu langa el dar m`am prefacut ca nu`mi pasa si nu i-am raspuns. Apoi, am inceput sa ne facem gelosi, el dansa cu prietenele mele, vorbea cu ele, iar eu cand am auzit melodia noastra am bufnit in blans si am fugit de langa ei.cred ca si-a dat seama si a venit dupa mine, n`a spus nimic, doar m`a luat in brate si avea lacrimi in ochi cand mi-a spus ca ma iubeste si am ramas prezenta in viata si`n inima lui.doar ca lumea asta ne despartesad. nu stiu ce sa mai cred despre el, nu stiu ce mai simte de fapt pentru mine, mi`e greu sa-l mai cred dupa ce m`a inselat.

Răspuns Câştigător
| ancutsa410 a răspuns:

Io zic ca meritati o a2a sansa. vorbeste cu el si spune-i ca la prima abatere uiti ca il iubesti si no sa-ti mai pese de el...

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Acum, la anii astia mici va plangeti de inselat si suferinte?! Sa va vad eu dupa ce ati trecut pe la tricolorul primariei!
Oare voi sunteti chiar "ireprosabile"?!

Cand ati inceput relatia, ati facut vreun contract, ca nu va veti insela?! Pe bune!, etc...

| YourDailyApple a răspuns:

De unde scoti scenariile astea?

| lays a răspuns:

O viata avem.traieste-o! am atatea prietene care sufera din cauza ca x sau y le-a inselat.de ce sa suferi toata viata dupa cineva cand il poti avea langa tine? cand il poti simti.strange in brate.de ce preferi sa suferi? cate fete exista in lumea asta.de bine de rau, el te vrea.sunt altele care ar ierta dar nu mai vor ei.atunci sa te dai cu capul de pereti.eu nu sunt de acord cu suferinta.am trecut recent prin asa ceva. i-am gasit niste mesaje pe tel cu mi-e dor de tine.am ramas socata.pentru ca mi-a demonstrat in fiecare zi ca ma iubeste. m-a ajutat enorm cu bani, etc.toata lumea spunea ca suntem cuplul perfect.si asa era. mi-era greu sa cred ca m-a inselat pentru ca ii stiam programul si nu intarzia nicioadata acasa(stam impreuna desi nu formam un cuplu de extraordinar de mult timp). nici 10 minute, in concluzie mai mult de un sarut, flirtat si cateva mesaje nu cred ac a fost, dar oricum. mi-a zis ca a procedat asa pentru ca era prea rea cu el.asa a fost.nu-l judec. m-am despartit de el ap 1 saptamana.am ajuns de la 65 la 57 de kg.nu mancam nimic, plangeam tot timpul si nu vroiam sa vad pe nimeni. el m-a tot cautat. mi-a demonstrat ca ma iubeste.am cedat.il iubesc si nu am de ce sa sufar. a avut o ratacire si simt ca nu va mai face asta pentru ca ma iubeste enorm.deci.decat sa suferi mai bine iarta-l. cel mai frumos lucru este sa iubesti si sa te simti iubita. iubirea nu e perfecta.ca s ai parte de ea trebuie sa faci compromisuri, sa te sacrific. iarta-l si intoarce-te la elhappysa va iubiti multhappy p. s.: nu stiu cum ai rezistat 6 luni fara elstraight face...

| skinnylove a răspuns:

Daca esti 100% sigura ca te'a inselat, nu cred ca mai are rost sa fii iar cu el [vb aia, lupul isi schimba blana, dar naravul ba]... oricum poate ar trebui sa vb cu el un timp sa vezi daca poti sa ai incredere in el. Daca tu consideri ca merita iertat si ca a fost doar o neintegere poate rel voastra ar putea avea un viitor happy

ai grija ce faci ca sa nu iti para rau mai tarziu :*

| justme_2191 a răspuns:

Oooauuuu mi-a dat fiori ce ai scris este impresionant eu cred ca inca te mai iubeste poate mai mult a veni dupa tine atunci nu..., va uitati unu la altul in ochi, va iubiti! cel mai bine nu stiu ar fi ori poate sa te interesezi sa il intrebi pe un prieten de al lui unde este si sa i faci o surpiza suptila sa i te arati sau sa i dai un mesaj si sa va intalniti numa voi impreuna in parc si sa discutati sa vedeti ce mai simtiti unul fata de celelalt sper ca te-am ajutat:*

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Nu stiu.
Poate te mai iubeste.
Sau, eu cred ca te mai iubeste.
Poate te-a inselat, pentru ca. nu stiu. era suparat sau v-ati certat.
Bafta :*

| wykyal a răspuns:

E dureros si totodata trist nu stiu cati ani ai dar eu sunt cu cineva de la 18 ani si parca imi lipsesc aceste sentimente si trairi, timpul le rezolva pe toate lasate iubita sau doar mintita de iubire si peste ani nu ati va mai parea rau ci cred ca la randul tau vei sti ce simt si copii tai(cand vei avea)

| petrutz_2262 a răspuns:

Sincer voi doi chiar va iubiti... din cate spui tu si el tine la tine, asta e un lucru bun, si partea cu inselatul - poate si-a dat si el seama ca a gresit, cel mai bine ar fi sa vorbiti despre asta si sa clarificati problema, sentimentele vad ca exista intre voi, deci asta e un lucru simai bun, deci cel mai bine ar fi sa va mai acordati o sansa, orice om mai calca stramb dar cand isi da seama ca a gresit trebuie iertatwinking