| sara1111 a întrebat:

TPU! Stiti cum ma pot baga in seama cu un baiat? Suntem colegi de liceu, dar nu am vorbit niciodata, dar totusi il plac...

7 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Te duci la el si il intrebi ''ce faci, iubitul meu''?:d

| LoredanaS19 a răspuns:

Aici sunt doua situatii cred eu, una in care poti sa începi sa găseşti un subiect destul de interesant si sa te bagi in seama cu el, sau ceva mai simplu daca esti rusinoasa scrie-i pe Facebook si începe acolo o convorbire si continuati la scoalahappy Incearca sa il faci sa rada, fa glume sau povesteşte-i intamplari amuzantehappy sau a doua varianta care e cu tupeu te duci la el si ii spui,, ce faci frumosule " dar ai nevoie de foarte mult curaj aici..Multa baftă :*

| andrewwyyyyy12345 a răspuns:

Păi, în primul rând, salută-l toată ziua la liceu. După, îi poți da un mesaj pe Facebook, întrebând-ul ce face, găsești un subiect de discuție. După un timp în care se v-a prinde și el că îl placi, îi poți spune că îl placi. Crede-mă, merge.

| Radu14 a răspuns:

Nu nu nu știu ca poate da Bn pentru el dar nu, nu se face așa plus ca se sperie dracu Adc o fata necunoscuta vine la tine și și îți pune mâna pe ...nu in nici un caz nu

| Radu14 a răspuns:

Pai găsește momentul in care poți Vb cu el trebuie sa Vb cu el fă-i și un mic test Adc ia 2-3 cărți și mergi pe lângă și vezi sa dai de umărul lui in Timp ce mergi pe hol si el merge spre tine din direcția opusa ca sa cada cărțile pe jos in felul acesta îți dai seama dacă e baiat cu bun simt Ptc dacă e și te ajuta sa le ridici ins ca e Bn dacă te jignește și iti zice vezi pe unde mergi și el se duce mai departe fără sa te ajute ins ca nu e Bn și dacă e sa fiți împ nu va dura mult Ptc nu ii pasa deci e un test destul de bun plus ca intri in vorba cu el, deci după ce te ajuta cu cărțile ii zici și tu acolo mersi eu sunt cutare sunt din clasa a 9-a sau a câta ești. Deja de aici sti ce vrei sa ii spui dacă ai intrat in Vb e Bn.Fi încrezătoare dacă nu vrei sa faci așa Bn mie Mi-a venit doar o idee sclipitoare pe loc, sa văd dacă e baiat cu bun simt ar fi Bn sa încerci bafta multă

| Cazadoro a răspuns:

1 saluta-l
2 găsește un subiect de discuție
3 caută lucruri în comun
4 have fun

| Cazadoro a răspuns:

Îl poți prinde când e singur, îl saluți, îl întrebi câte ceva de materii sau vreun test apoi continui conversația după bunul plac.