| D0zzz a întrebat:

Stiu ca am mai scris ceva in genul, dar am nevoie de putin ajutor, va rog. Nu am mai trecut prin asta pana acum. Sunt cu un baiat pe care nici nu sunt sigura ca il plac. Nu ma simt la fel de atrasa ca de ceilalti cu care am fost. Mentionez ca este cu 1 an mai mic decat mine, dar asta nu conteaza asa mult pentru mine, mi se pare, in schimb, de multe ori ca este cam imatur. Ma streseaza rau. Mereu ma enerveaza cu intrebarea: "cand ne intalnim? la ce ora ne intalnim? cand crezi ca poti?" Eu mereu ii zic ca nu stiu cand, pentru ca nu vreau sa nu ma mai pot tine de cuvant iar el sa se supere, iar de cele mai multe ori nu sunt deloc fascinata ca ma intalnesc cu el. Eu una ma plictisesc de moarte cand ma vad cu el. I-am spus de atatea ori sa nu ma mai streseze cu intrebarea "cand ne vedem" dar mereu ma intreaba. Ma simt aiurea, si de multe ori cand vad cupluri in filme sau cand citesc vreo carte si exista asa ceva, imi patrunde o tristete in mine. Vreau sa fim amici buni, sa fim amandoi in gasca, dar nu sunt sigura ca il plac atat de mult, sa nu mai zic de iubit, pentru ca la varsta asta e cam prea devreme sa zic "iubire". M-as simti eu prost, in primul rand daca ar fi sa-i dau papucii, pentru ca am observat ca tine destul de mult la mine, si nu vreau sa ii ranesc sentimentele. Avem destule in comun dar nu sunt atrasa atat de mult de fizicul lui si de multe ori de comportamentul lui, ca mereu se baga in viata mea si vrea sa stie orice amanunt. Nu stiu ce sa fac, ma simt cam sufocata si am o senzatie proasta. Astept sfaturi sincere. Multumesc anticipat! Ofer funda si vot. happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti este frica sa nu il ranesti spunandu-i adevarul.dar daca vei continua asa poate se va atasa si mai tare de tine si la final vestea va cadea ca o bomba pentru el. Nu te atrage deloc, nu il iubesti (altfel nu te-ai mai fi indoit de asta), deci nu ai nici un motiv sa ramai cu el. Suna prost, dar de ce sa irosesti timpul tau si al lui cu ceva incert, incomod?

O zi minunata sa ai!

5 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Chiar daca iti este greu trebuie sa-i zici ca ar fi mai bine sa ramaneti prieteni,macar pentru un timp...zici ca nu vrei sa-l faci sa sufere? o sa sufere oricum pentru ca te iubeste... daca il paraseti o sa sufere, iar daca ramai cu el si nu il iubesti o sa sufere si mai rau.si pana la urma nu ar trebui sa te joci cu el.lasa-l daca nu-l iubesti.o sa sufere mai rau cand va afla adevarul. spune-i ca vrei o pauza.ai grija de tine, sper ca te-am ajutat:*

| Ofiintă a răspuns:

Ce a fost in mintea ta sa te combini cu un pustan, uh sti ca fetele sunt mai mature decat baietii cu catziva ani si de aceea fetele trebuie sa-si gaseasca prieteni mai maturi cu minim 3 ani...
Ai pomenit si uh ceva de genu ca pentru tine nu conteaza ca este mai mic, pai se vede diferenta

| ramoyoopisicel a răspuns:

Daca nu il iubesti sau macar daca nu esti atrasa de el, nu are rost sa mai continui. Poti fi sincera cu el, si fa-o cat de repede sa nu fie prea tarziu, chiar daca il vei rani, ii va trece cu timpul si va intelege. Iti spun din propria experinta ca mai bine te desparti de el. Si ai rabdare pana gasesti pe cineva de care te simti atrasa si cu care vrei sa fii o gasca cum ai spus tu.

| Emiily a răspuns:

Ar trebui s avorbiti intre 4 ochi si sa clarificati tot ce te deranjeaza. dupa cum vad el moare dupa tine de aiaia pune intrebarile aia...pentru ca abia asteapta sa va intalniti
eu zic sa fi mai altfel. eventula inkearka sa te comporti la fel ca el si sa vada ca e destul de patetic... apoi daca iti zice ca dc faci alea alea si alea ii zici ca si el face la fel etc...si sa ramaneti prieteni sa ramana in gasca sa nu se simta mai altfel pentru ca tu nu prea simti nu stiu ce pentru el. bafta

| Ralluca25 a răspuns:

Dacă nu îți convine să stai cu el pur și simplu îi spui că nu mai vrei. Te simți prost câteva zile dar o să treacă. Așa tu tot rămâi și rămâi cu el pentru a anula ziua când o să-i spui că s-a terminat? Ori că îi spui acum, ori mai târziu tot prost te vei simți deci na-i ce face. Nu ești forțată de nimeni să stai cu el și el merită să știe dacă tu chiar ți la el. Mai bine vorbește cu el. Mai bine acum decât mai târziu. happy. Baftă.