| D0zzz a întrebat:

As avea nevoie de cateva sfaturi, daca se poate. Nu stiu ce se intampla, dar nu sunt atat de atrasa de prietenul meu. Stiu ca suna ciudat, dar seara inainte sa ma culc vreau neaparat sa-l vad si simt ca il plac foarte mult, iar cand ma trezesc dimineata nu prea imi arde sa ma vad cu el si nu sunt atat de interesata. De obicei ma cam bate la cap sa ne intalnim, dar daca ii zic "poate maine", urmatoarea zi sau chiar mai tarziu ma tot intreaba: "si, maine cand ne vedem? la ce ora crezi ca poti?" Nu ii zic niciodata cu exactitate pentru ca nu vreau sa intervina ceva si sa nu ma pot tine de cuvant, dar el o ia ca pe ceva sigur. Cand ma intalnesc cu el este plictisitor, nu prea avem ce vorbi iar de obicei imi pune intrebari cam stupide. Il plac, dar nu sunt chiar atat de atrasa ca de fostii mei prieteni. Azi trebuia sa ne vedem, dar nu am niciun chef sa ma intalnesc cu el. Nu stiu ce sa fac, daca ar fi vorba de despartire, nu vreau sa il ranesc, pentru ca am observat ca tine mult la mine si nu sunt genul care sa franga inimi. Ma simteam mai bine inainte, cand eram singura, sau cu fostul meu prieten. Uneori ma simt cam sufocata, cam prinsa la inchisoare, ca si cum as avea un angajament sau ceva. Ce sfaturi imi dati? Ofer funda. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| bia0000 a răspuns:

Te desparti de el pentru ca este clar ca nu esti atrasa de el si iti gasesti altulwinking

| Uw33Ty a răspuns:

Spune.i ca vrei o pauza. O sa inteleaga. Da, tine la tine dar o data si o data va trebuii sa.i spui pentru ca mai incolo va fi si mai atasat de tine happy. Mai bine acum decat mai incolo cand va fi mult prea greu. Sper ca ti.am fost de folos cu ceva.happy.

| SuneteDeChitara a răspuns:

Buna D00zz! Chestia asta mi se intampla si mie. Pur si simplu nu sunt atrasa de prietenul meu. nu stiu ce a fost in capul meu atunci cand i-am cerut sa fin impreuna. Eu incerc sa nu prea vorbesc cu el prin mesaje, la telefon si evit cat pot ca sa nu ne intalnim! Cateodata gasesc motive stupide pentru a ma certa cu el cu gandul ca poate poate o sa ne despartim, Fac asta deoarece daca i-as zice direct ca vreau sa ne despartim si-ar da seama ca in tot acest timp l-am mintit si l-as rani foarte mult deoarece cred ca ma iubeste enorm! Sfatul meu este urmatorul: 1. daca tu consideri ca nu il mai iubesti incerca sa te departezi de el adica nu mai vorbi asa de des cu el cand iti da un mesaj sau te suna spune-i ca nu poti vorbi pentru ca ai treaba sau lucruri de genu.la un moment dat poate chiar el o sa vrea sa va despartiti. 2. daca simti ca inca il mai iubesti sar totusi nu lasa lucrurile sa se intample de la sine. Lasa-l pe el sa te caute mai mereu si poate atunci iti vei da si tu seama cat de mult il iubesti sa ca nu poti sta fara el...Acestea au fost sfaturile mele!
Bafta cu prietenul tau >big grin