| D0zzz a întrebat:

TPU! Am o mica problema. Nu ma simt prea bine cu prietenul meu. Mi se pare ca este cam imatur, se baga prea mult in viata mea si ma streseaza cu ora intalnirii. astazi trebuie sa ne vedem ca i-am zis demult ca azi ne putem vedea, dar nu am niciun chef, este plictisitor sa ma intalnesc cu el. Pune intrebari cam stupide si chiar ma streseaza. Il plac, dar nu la fel cum i-am placut pe fostii mei prieteni. Nu am deloc chef sa ma intalnesc cu el si simt ca vreau sa fiu singura, sau sa am alt prieten, mai bun, care sa fie mai matur. Mentionez ca este mai mic decat mine cu 9 luni. Nu as vrea sa-l ranesc daca ar fi sa ma despart de el, pentru ca stiu cum e sentimentul, si nu e deloc placut, dar nici in largul meu nu ma simt. Ma simt sufocata si nu simt o atractie mare pentru el. Nu stiu ce sa fac. Ce ma sfatuiti sa fac in privinta asta?

Răspuns Câştigător
| mary123 a răspuns:

E posibil sa te simti sufocata daca va intalniti prea des sau vorbiti prea mult la telefon. Ia o pauza. Sau, daca crezi ca e in stare, vorbeste cu el si explica-i ca nu mai merge la fel si ca cel mai bine ar fi ori sa va despartiti, ori sa incerce el sa se maturizeze [ desi e cam greu... e aproape cu un an mai mic ca tine. Gandeste-te ca sunt putini baieti de varsta mea cu care ma inteleg bine, ce sa mai zic de unul mai mic ] si poate totusi va merge.

Daca zici ca nu-l placi asa cum ii placeai pe ceilalti... Lasa-l, cu cat mai repede cu atat mai bine, altfel te atasezi de el si el viceversa si nu o sa fie bine.

Sper ca te-am ajutat. PM daca mai ai intrebari :*

7 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Eu zic sa te intalnesti cu el...si sa vorbiti si sa ii spui ca te simti sufocata...ca vrei libertate explica-i cum stau lucrurile si spune-i ca nu mai suporti asa.

| XK a răspuns:

Mai mic cu 9luni zicithinking laughing
pai spune-i direct ceea ce te deranjeaza, nu intelege...sigur isi va gasi si el alta prietena, mai 'copilaroasa'

| XK a răspuns:

Totusi, prietenul tau cati ani are?

| Rares2594 a răspuns:

Buna.Eu iti sugerez sa te intalnesti cu el si sa vorbiti chestii mai serioase despre relatiia care o avetii voi 2. Ii spui ce nu-ti place, uite mi-e nu-mi place...asta.si tot asa si vezi ce spune rezolvati-va problemele sau ii spui pur si simplu ca vrei sa fii singura pentru o perioada de vreme! cum vrei!

| maytha a răspuns:

Pai chiar daca el va suferi intai trebuie sa te gandesti la tine la ce simti tu sa pui pret pe tine... dupa parerea mea mai bine te desparti de el sau sa puneti o pauza in relatie sau sa vorbesti cu el sa ii explici ce simti si daca u mai vrei sa continuati roagal sa se schimbe pentru tine iar el daca va tine la tine sigur se va schimba...sau despartirea va rezolva toate problemele sunt metode de a pune capat unei despartiri in mod frumos sa nu sufere asa mult da oricum asta e decizia ta. Intreaba-ti inima, ea ce vrea? Succes sa alegi raspunsul pe care il cauti in inima ta si sa fie cel care sa iti fie de folos si pentru tine si pentru el.

| emima a răspuns:

Pai zii ca nu va potriviti ca aveti caractere diferite si daca se poate sa ramaneti amici

| danielaxyz a răspuns:

Sunt destui baieti pe lumea asta, nu pierde vremea cu cineva cu care te simti naspa