| ReZiSTorr a întrebat:

Buna TPU! Sunt Andrei si am 20 de ani. Pana la aceasta varsta am avut 2 relatii destul de lungi, prima relatie de 2 de ani de zile iar a doua relatie de 1 an de zile.Ideea este in felul urmator, de cand s-a finalizat prima relatie care a durat 2 ani de zile am avut momente cand ma simteam mai bine, alteori cand ma simteam mai rau psihic vorbind.Caracterul meu s-a schimbat, dintr-o persoana care mereu era cu zambetul pe buze, aveam mereu activitate, am ajuns sa ma inchid in mine si sa spun nu in fata aproape a tuturor lucrurilor.Sunt student la facultate, am o situatie financiara destul de buna, dar problema sta in caracterul meu, simt o oarecare teama in ceea ce priveste fetele, desi am avut cateva date-uri cu cateva, nu pareau interesate de mine.Ce sfaturi mi-ati putea da sa fac cumva sa ma ridic psihic.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Hypefox a răspuns:

Pai in viata nimic nu este pe vecie. Noi oamenii vom avea persoane langa noi care ori or sa fie pasageri pe drumul vietii si or sa stea o bucata de vreme in preajma ta ori persoane care vor ramane acolo o lunga perioada de timp. Din fiecare relatie trage ce a fost rau si schimb-o in bine si unde ai oferit mult si nu ti s-a oferit, incearca sa schimbi. Lectiile ni se pot da de 10 ori sub forme diferite si pana la sfarsitul vietii pana cand invatam lectia respectiva. Si este normal, te-ai racit pe baza cuvintelor care le-ai crezut, ca vor fi acolo mult timp si de fapt nu au fost. Nu mai pune tot sufletul pe tava si pune-l numai cand merita. Daca de la primele date-uri ai feeling naspa sau ceva, chiar si ceva mic, este instinctul sa ocolesti. Un dubiu este tot la fel o avertizare care zice sa-ti iei talpasita si s-o tai. Nu avea teama dar alege persoana care se intereseaza de tine. Daca stii ca esti o persoana care isi daruieste iubirea usor si stii asta, fi precaut cu urmatoarea fata cu care o sa fii si nu pune imediat suflet, asteapta o luna sau doua sa vezi cum se comporta si pe baza actiunilor acesteia, incepe sa tai precautia si arata-ti incet sentimentele.

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Incearca sa te integrezi intr-un grup care are pasiuni sau preocupari comune cu tine si de preferat, unde sunt mai multe fete. Nu intra acolo cu gandul de a-ti face o gagica, ci de a-ti face prieteni in general. Cu timpul, ceea ce iti doresti tu poate va veni de la sine atunci cand nu te astepti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la psiholog sau psihiatru, aceste depresii nu le poti trata sau ameliora singur sau cu sfaturi de pe net, medicii trebuie sa te consulte si sa puna un diagnostic insotit de tratament, iar in ceea ce privesc relatiile cu fetele ele vor barbati cu bani si multe dintre fete sunt imature nu stiu ce vor. In ziua de azi foarte greu gasesti o fată cu care sa ramîi tot restul vietii, numai sunt fete cum erau in anii 70-80 care se casatoreau de tinere aveau servici copii, astea vor bani distractii si fug de obligatii, nu le place viata de familie.

| Crackman a răspuns:

Cauti pana gasesti

| alexalx1234 a răspuns:

Nu prea ai ce face. Fetele nu vor obligații, doar să umble cât mai mult în cluburi și sunt înnebunite după bani. Încearcă să te focusezi pe altceva și nu îți vei mai dori relație.

| Cheo0S a răspuns:

Lasa abordatul pe net.
Lasa fetele sa te abordeze pe tine, care sunt interesate crede-ma ca o fac ele.
Nu te baga in seama numai cu fetele care iti zambesc si par de incredere cu un caracter cald.

| Dragos1727 a răspuns:

Traiesteti viata men
Fete gasesti la orice colt de strada
Cele care te ai intalnit tu cu el poate au vrut doar o aventura sau poate nu a fost sa fie!

| DanielImp a răspuns:

Esti gay