| EllaChanLove a întrebat:

Sunt boboacă la un liceu nou. Îmi place mult de un băiat... El e clasa a X-a. El e de la acelaşi liceu cu mine, dar până acum nu ne-am văzut față în față. Am vorbit doar pe internet. Ideea e că îmi cam place de el. Cum vorbeam noi în seara asta i-am povestit despre faptul că trebuie să împrumut o carte de la bibliotecă şi nu ştiu unde e. El a zis că poate să îmi arate el, mâine. Am mari emoții. Dacă aveți sfaturi, cum aş putea să mă apropii de el? Cum să-l fac să mă placă şi el pe mine?

Răspuns Câştigător
| UnNumeScurt a răspuns:

Nu ii spune direct in ziua aceea ca il placi, s-ar putea sa nu fie reciproc, si o sa fie o situatie penibila =). Incearca mai intai cand te intalnesti prima data cu el sa ii vorbesti frumos, sa zambesti, si sa nu cumva sa sari pe el din prima. Uite, pe drum spre biblioteca incearca sa vorbiti cat de mult puteti, gen, gaseste tu subiecte sau cauta tu subiecte de acasa ca sa fii pregatita pentru orice, sa nu fie doar o discutie gen : '' buna, hai pe aici. gata am ajuns, paa ''. Si daca il placi pe el, nu se stie daca si el o sa te placa pe tine... Adica daca iubeste dupa aspect, asta depinde de aspectul tau, nu de comportamentul tau. Incearca sa te aranjezi putin, dar sa nu exagerezi, sau sa nu fie deloc macheaje exagerate gen ruj, rimel, farduri. nu. O sa arati ca o pitipoanca si multi nu sufera fetele de genul. Un font de ten ca sa ascunzi un cos, e ok. Lasa-ti parul desfacut ca de obicei e mai atragator, si cand te vezi cu el, sa nu stai cu emotii ca o sa iese totul foarte foarte naspa, crede-ma. Vorbeste cu el, fii sociala, chiar glumeata, asta atrage un baiat la prima vedere. Si acum depinde si de el, ce fire e el, ce ii place lui. Nu il cunosc, eu am zis in general. Nu poti sa faci o poveste de acasa si sa se intample fix asta. O sa vina totul de la sine. Sper ca te-am ajutat, daca da, funda, sau mesaj privat sa pot explica mai bine. Salut.

1 răspuns:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Cine a inceput conversatia pe net?
Ah, e de aseara intrebarea... Ce s-a intamplat azi? Poate te pot ajuta tongue