| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Deci...sunt boboaca si sunt indragostita de un tip cu un an mai mare. Pe baiat il cunosc (si plac) de cand eram in clasa a 6-ea, dar nu vorbeam foarte mult. In fine, dintr-a 7-ea m-am mutat la alta scoala si am uitat de el, dar acum am aflat ca invatam la acelasi liceu... Cu o saptamana in urma s-a tinut un fel de petrecere, cu mai multe clase si acolo a venit si el si ne-am vazut. Nu stiu, parea ca ma recunoaste, se tot uita la mine, statea mereu foarte aproape de mine, dar nu am vorbit. De atunci, la scoala, mereu se uita la mine. Ce se presupune ca ar trebui sa fac acum? N-am mai avut nici o relatie pana acum si sincer nu as prea vrea sa fac eu primul pas (mai ales ca e a zecea). Aveti ceva sfaturi? Cum sa-l fac sa ma observe? Multumesc!

1 răspuns:
| MadyMdyy a răspuns:

Nu inteleg ce e asa de rau in a face tu primul pas? Sau vrei s avina alta mai tupeista si sa il ia? incearca sa intri in vorba cu el "buna ce faci" chestii din astea..., sa vezi daca te recunoaste..., mai departe o sa vezi tu