| ffffffffffff a întrebat:

sunt cu iubitul meu de 1 an si jumate...dar de un timp isi da drumu foarte repede iar eu nu mai sunt atat de excitata cum eram mai de mult deoarece trece repede la actiune fara sa ma excite, adica sa ma aduca la acea senzatie care nu mai rezisti si mentionez ca inainte partidele amoroase cu el erau pana la epuizare si mult mai sadisfacatoare...ce ar trebui sa fac deoarece si el ar vrea sa dureze mai mult desi este constient ca isi da drumu prea repede. Dati-mi un raspuns FUNDITA!

4 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Prelungiţi preludiul, răbdare şi docilitate.
Dacă a intervenit rutina între voi, schimbaţi piesele, locul, etc

| MishikiCrisy a răspuns:

Pai este foarte simplu: fiind un cuplu ar trebui sa va spuneti ce va convine si ce nu. Ii spui ca daca nu esti excitata nu mai vrei sa faci sex cu el. (asta daca nu e de acord)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Pentru început, ar fi IDEAL să vă ştim vârsta ( care zic eu că e între 15-17 ani ) - e un aspect IMPORTANT!

Dacă vorbim, TOTUŞI, la cazul general - sunt mai multe soluţii, depinde şi de cunoştinţele voastre în domeniu!

Din ceea ce am înţeles, aţi avut parte de ceva "acţiune" FĂRĂ probleme : "inainte partidele amoroase cu el erau pana la epuizare si mult mai sadisfacatoare"

În primul rând e important DIALOGUL pe care ar trebui să-l aveţi, să discutaţi aceste aspecte FĂRĂ jenă, dechis şi să îi explici ce simţi ( comparativ cu perioada anterioară )!

Apoi, e foarte IMPORTANT preludiul, deci modul în care vă "pregătiţi" ( unul pe celălalt ) pentru actul sexual în sine ( ÎNAINTE de penetrare ) : mângâieri, săruturi, sărut francez, cunilingulus/anilingulus, sex oral, etc. - care contribuie la creşterea stării de excitaţie!

E preferabil ca acest preludiu să fie cât mai ÎNDELUNGAT, iar partenerul tău să fie cât mai delicat şi mai "finuţ" cu tine!

Apoi, având în vedere că "problema" este la starea ta de excitaţie - ar TREBUI ca partenerul să se "ocupe" mai MULT de tine ( pentru ca să fi mai excitată, ÎNAINTE de a te penetra )!

De asemenea, deoarece EL termină prea REPEDE şi tu nu apuci să mai ajungi la orgasm, duce la concluzia că el este mult prea excitat ( şi de aceea termină foarte repede )!

E posibil ca să se întâmple asta din cauză că faceţi dragoste prea RAR ( la un cuplu stabil e indicat să facă dragoste cel puţin de 2-3 ori pe săptămână, în funcţie de necesităţi/dorinţe )!

Apoi, problema LUI se poate "rezolva" dacă tu nu-l exciţi deloc în timpul preludiului - ar trebui să încerci această variantă ( poate că te "ocupi" prea mult de el în timpul preludiului şi astfel, fiind foarte excitat, nu reuşeşte să se abţină cât e necesar ca tu să ajungi la orgasm )!

Apoi, dacă această metodă nu dă roade, atunci poţi încerca altceva : în timpul preludiului să-i faci sex oral ( să i-o sugi, dacă nu ai vreo jenă/aversitate ) până ejaculează ( afară sau în guriţa ta )! Apoi, după aceasta, fără să-l mai exciţi pe el, doar el pe tine, când eşti destul de excitată să te penetreze şi atunci NU va mai termina aşa de repede!

Ar trebui să ştiu şi dacă folosiţi prezervativ ( sau altă modalitate de contracepţie ) - recomand să vă protejaţi - deoarece, în funcţie de metoda folosită se pot da diverse recomandări!

Sper ca aceste explicaţii să te ajute; dacă mai ai alte nelămuriri, nu ezita să mă întrebi şi voi încerca să-ţi răspund cât mai CONCRET!

Dacă aspectele pe care vrei să le lămureşti sunt mai INTIME ( şi consideri că nu trebuie postate pentru public ), atunci poţi să-mi trimiţi mesaj PRIVAT ( din secţiunea Mesaje ) - şi promit răspuns!

Toate cele bune!

| BlackSatan a răspuns:

Prelungiti preludiul, ar fi cel mai bine.