| blahblahx100 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 2 saptamani si pana acum nu ne-am sarutat:d. El a tot incercat dar eu sunt cea care nu vrea. Nu stiu de ce dar nu sunt sigura pe mine, mi-e frica ca n-o sa-i mai placa de mine. Eu nu prea stiu sa sarut si am emotii sa nu ma fac de ras.Ma puteti ajuta sa trec peste chestia asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ohooo.
Primul meu prieten a aşteptat 8 luni după mine şi tot nu a primit acel sărutlaughing.
Ştiu perfect prin ce treci.
În loc să spui ' o să mă fac de râs' sau 'nu o să-i placă' spune : 'nu am cum să mă fac de râs'.
Nu îţi trebuie facultate ca să ştii săruta. poţi câuta 'enşpe mii'de reguli şi sfaturi inutile pe google, care nu-ţi sunt de niciun folos.Tot ce trebuie să faci, este să închizi ochii (ai mai multă încredere şi te simţi mai ok aşa) şi să faci ce face el.Toate mişcările vor veni de la sine, vei vedea..chiar dacă sună foarte bizar şi incredibil.Nu e deloc greu şi faci exact ce face el.Vă mişcaţi şi atingeţi limbile (pentru început).
Dacă vrei ca primul sărut să fie cu el, nu mai aştepta.Că o faci acum, că o faci peste o lună sau mai mult, vei simţi aceaşi frică.
O zi frumoasă!

5 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Saracu baiat ce naspa trebuie sa se simta happy Lasa'l pe el sa faca primul pas si lasa-te purtata de val, nu e mare smecherie sarutul asta, nu stiu cum sa m exprim, practic iti intretai buzele cu ale partenerului. Sarutul e ceva placut care vine de la sine iar cu timpul si practica vei capata si experienta si atunci nu vei mai fi nesigura pe tinehappy Dar nu il mai refuza pe baiatul asta, refuzurlie astea ii demoralizeaza pe baieti si isi pierd si ei increderea in sine happy

| blahblahx100 explică (pentru BaiatulAnonim):

Iti multumesc pentru sfat>big grin

| mona a răspuns:

Nu o sa te faci de ras, lasa-te dusa de val...o sa fie ok, ai sa vezi

| Mataarecratimadareunupotsascriuasa a răspuns:

Si ce crezi ca se poate intampla? sa ramai gravida? Am mai auzit cazuri... eu zic sa mai astepti macar 10-15 ani

| andreiiutu a răspuns:

Daca mai refuzi mult probabil ca o sa te lase... In principiu pana ce nu il saruti nu este decat o relatie de prietenie... cel putin din punctul lui de vedere.