| anonim_4396 a întrebat:

sunt curioasa daca este normal pentru o fata la 14 ani urmatoarele:
Cind vad baiatul de care imi place ma gindesc intruna cu e sa-l saruti, atit de mult as vrea si numai la asta imi e gindul cind il vad...(mai ales cind vad ca are buze atit de mari, rosii si frumoasee)
Cind il vad ma gindesc cit de placut ar fi sa ii simt mingiierile^^...
Numai va rog nu incepeti ca pentru tine la virsta ar fi bina sa inveti bla bla bla, pentru ca de invatat invat.
Mrc

Răspuns Câştigător
| SimionAlexandru a răspuns:

Buna Katty :-) Tu esti cumva, acea fata de 14 ani?
Din fericire, nu sunt atat de "plouat", incat sa incep cu "La varsta ta, nu e normal, tra la la" laughing
Tu SIMTI asta, corect? :-) Simti ca doresti asta? E perfect in regula. Nu iti ascunde sentimentele.
Inca de cand suntem bebelusi, ne atingem peste tot, fara rusine sau teama de "ce vor spune altii". Si asta e perfect normal.
Apoi, pe masura ce crestem, cand ne dorim sa traim anumite experienta, pentru ca SIMTIM nevoia aceasta, suntem invatati ca e rusine/pacat/gresit/anormal, sau alte motive care ne limiteaza si nu ne lasa sa ne bucuram de viata la maxim.
Sfatul meu: Daca asta simti, ce e in ne-regula cu asta? Asta esti TU, Fi mandra de cine esti tu cu adevarat, si orice ar zice absolut oricine din jurul tau, ZI CA EI, DAR Fă CA TINE. Nu uita: Exista oameni mai buni ca tine, oameni mai rai ca tine, dar NICI UNUL exact ca tine. Traieste-ti viata asa cum iti place TIE :-) Iti doresc o zi superba

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu pentru tine la vârsta asta este doar o iluzie, nu e dragoste, îți place și atâta tot. E normal, dar mai târziu vei realiza singură diferența de care vorbesc eu.

| KattyKatt230399 a răspuns (pentru Azµre):

Nu cred sa fie doar o iluziehappy
Sa fi fost o iluzie avea sa dispara inca de cind aveam 6 ani
Din prima clasa il iubesc insa acum dorintele sun altele, prin asta vad ca pe zi ce trece sunt alta pesoana...Parca mai matura^^tongue

| Fridăm a răspuns:

Bună! Cred că e foarte normal, din moment ce îl placi, să îl vrei aproape. Şi stai liniştită, nu eşti singura care gândeşte aşa. Mai mult sau mai puţin, fiecare avem astfel de gânduri. happy

| Viatapepista a răspuns:

Este ceva absolut normal, si invatatul nu are nici o legatura cu iubitul, le poti face perfect pe amandoua.