| sexydiamond53 a întrebat:

Buna Tpu...sunt disperata crying Pe data de 30 iulie am facut sex neprotejat cu iubitu meu, peste 12 ore am luat un escapelle, ultima menstr., mi s-a inceput pe data de 17 iulie, azi pe data de 6 august am niste scurgeri maronii, menstr. trebuie sa mi se inceapa pe data de 13 august, scurgerile acestea sunt din cauza pastilei sau mi se incepe ciclul mai repede? (

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Consulta medicul care ti a prescris contraceptia de urgenta. Daca ai luat-o dupa capul tau cine crezi ca poate sti ce se intampla cu organismul tau? Pastilele alea sunt niste bombe hormonale

| corbulalbrosu a răspuns:

In general si in cazul majoritatii femeilor, unul dintre efectele pastilelor contraceptive este aparatia dupa 4-7 zile de la administrare, a unei sangerari care poate tine cateva zile (2-4) dar care nu trebuie confundata cu menstruatia deoarece este cu totul altceva. Menstruatia se va porni la data la care trebuia sa inceapa in mod normal.Adevaratele efecte adverse ale pastilelor contraceptive se vor manifesta in urmatoarele 6-9 luni prin posibile sangerari intre menstruatii si dereglarea accentuata a aparitiei menstruatiilor care se va produce cu totul imprevizibil. Multa sanatate.

| minrest a răspuns:

Scurgerile sunt probabil unul din primele rezultate ale bulversarii hormonale totale provocate de pastila. Pastila asta se comercializeaza pentru ca urmarile unei sarcini nedorite sunt groaznice, dar se ia numai in caz de pericol iminent de sarcina, pentru ca si urmarile pastilei sunt grave.

| sofisis a răspuns:

Sunt din cauza pastilei.

| Angel999999 a răspuns:

Sunt Din cauza pastilei..nu te speria si prietena mea a pățit la fel..va întârzia puțin menstruația dar in cele din urma va sosi si va fi normal