| Andrei1811 a întrebat:

sunt distrus psihic, sunt baiat si plang in hohote, deoarece sunt suparat pe mine ca nu am fost in stare sa ii zic unei fete ce simt pentru ea, acum ea s-a combinat cu altu sad. Imi e ciuda ca in ziua aia am iesit cu ea la o plimbare si nu am putut sa ii zic, cand am condus-o acasa, o astepta ala sa mearga cu ea la cineva acasa. I-am servit-o pe tava! Am fost cel mai mare fraier...Acum plang ca prostu', e bine ceea ce fac, macar e bine ca am constatat ca am gresit? Ce sa fac sa trec peste? Alta fata ca ea nu gasesc si nici nu cred ca o sa se uite cineva la mine!

Răspuns Câştigător
| Voidwithin a răspuns:

Revino-ti in fire! Chiar crezi ca fata aceea avea aceleasi sentimente pentru tine pe care tu le aveai pentru ea?
Poate n-ai pierdut nimic, poate ai facut alegerea buna, timpul iti va spune...
Nu o mai idolatriza atat, oameni nu sunt chiar asa cum ii vedem.
Acum, te sfatuiesc sa iti revii in fire, sa iti concentrezi toata atentia la ceva (nu stiu, unii deseneaza, altii alearga, citesc,, invata etc) si sa incerci dupa sa meditezi(pui niste muzica, iti scrii planurile pe o foaie, orice merge) la urmatorul pas din viata ta.
Noroc!

7 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Te poţi supăra pe mine dacă vrei,dar o meriţi. Poate fata te plăcea şi ea,dar cum tu nu ai dat nici un semn că simţi la fel,fata a fost mai puternică decât tine şi a mers mai departe.Şi da, îţi merge creieraşul, dar cam târziu.Şi stai liniştit, o să găseşti tu pe cineva. Poate înveţi şi tu ceva din asta, să îţi repeţi greşelile pe viitor.

| corbulalbrosu a răspuns:

Regretele sunt tardive.Viata merge inainte.Nu plange, sunt si alte fete. Daca sentimentele ei fata de tine erau la fel cu ale tale fii sigur ca nu te parasea. De ce nu s-ar uita? esti urat, prost sau retardat? Ai incredere in tine si totul va fi bine.

| LoveSleep a răspuns:

Ce să faci, uneori trebuie să fim și proști ca să mai învățăm câte ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| ExPeRyMeNt a răspuns:

Mai vorbeste cu ea. Si apropie-te cat mai mult de ea si la un moment potrivit spune-i ce simti pentru ea. Dar ai grija cat mai repede pana nu se indragosteste de "tipul acela". Nu e gresit ce ai facut stiu ca e foarte greu sa marturisesti dar decat sa suferi si sa o vezi cu altcineva mai bine fa-ti curaji si spune-i. Bafta! happy

| RevolutionX a răspuns:

Plangi in hohote? Pentru o fata? Se merita sa faci asa ceva? laughing

| Andrei1811 explică (pentru RevolutionX):

Mai mult plang in hohote, deoarece sunt suparat pe mine, mi-am dat seama ca sunt cel mai mare fraier, prost, dobitoc, retardat, urat...Numa cand o sa mor o sa fiu fericit!

| Voidwithin a răspuns (pentru Andrei1811):

Revino-ti in fire! Chiar crezi ca fata aceea avea aceleasi sentimente pentru tine pe care tu le aveai pentru ea?
Poate n-ai pierdut nimic, poate ai facut alegerea buna, timpul iti va spune...
Nu o mai idolatriza atat, oameni nu sunt chiar asa cum ii vedem.
Acum, te sfatuiesc sa iti revii in fire, sa iti concentrezi toata atentia la ceva (nu stiu, unii deseneaza, altii alearga, citesc,, invata etc) si sa incerci dupa sa meditezi(pui niste muzica, iti scrii planurile pe o foaie, orice merge) la urmatorul pas din viata ta.
Noroc!