| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu a fost la sora sa ieri fiindca si-a serbat ziua de nastere, am fost invitata,dar nu am mers din cauza unor "probleme familiale" nu stiam ca a plecat cu toate ca ii ziseram sa mearga fara mine. Cand a mers acasa mi-a trimis sms, intre timp pe la mine au trecut niste prieteni de familie si m-au chemat la plimbare. Am plecat si el s-a suparat zicand :" Iubita multumesc ca cu mine nu ai venit, dar ai iesit cu prietenii ". Ii dau dreptate, inca nu am discutat cu el, nu am curaj sa il sun fiindca cred ca doarme.Am mai zis e foarte gelos si daca ar putea, mi-ar interzice unele chestii. Din asta o sa faca vorba aia :"din tantar, armasar".De fiecare data cand ne certam singurul lucru la care se gandeste e:" Vrei sa te desparti de mine, crezi ca sunt fraier" cam dor vorbele astea si el nu intelege. Nu am vrut sa va irosesc timpul, scuze. Astept un sfat. Multumesc!(Funda)

Răspuns Câştigător
| Diabolik94 a răspuns:

Buna! Ar trebui sa discuti cu el si sa ii spui tot ce ne-ai impartasit si noua. Spune-i ca il iubesti dar ar trebui sa isi revizuiasca atitudinea fata de tine. Intr-un cuplu, ambii parteneri sunt egali si sunt liberi sa faca ceea ce isi doresc.Nimeni nu ar trebui sa controleze viata nimanui.Se spune ca daca iubesti pe cineva atunci ar trebui sa il lasi liber. Vorbeste cu el, spune-i ce ai pe suflet si daca nu te intelege atunci nu te merita cu adevarat.Bafta!

9 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Esti iubita lui, nu proprietatea lui. Inteleg supararea lui, dar cum sa iti interzica unele lucruri? Trebuie sa va acordati libertate in relatie, ca sa fii tinuta din scurt nu merge.

Răspuns utilizator avertizat
| Hakuouki a răspuns (pentru AiPierdutCelMaiBunIubit):

Ii interzic sa manance, sa respire, sa traiasca, sa mearga in rai sau iad...asta relatie solida laughing.
Nu esti tu fata care "s-a lins" (mama, am inceput sa vorbesc "tinereste", m-am dat dra**) cu unul la piscina? Dupa faza aia, eu zic sa te bucuri ca a ramas cu tine, i-ai inselat deja increderea, este normal sa se poarte asa, eu te lasam de mult, dar eu sunt eu. Cat despre gestul tau, chiar a fost urat, adica nu ai putut merge cu el, care e iubitul tau ca aveai probleme, dar pentru prieteni nu aveai, hai las-o balta, spune-i direct ca nu-l mai vrei si gata, nu va mai chinuiti.

Răspuns utilizator avertizat
| 4343gddhkied a răspuns (pentru Hakuouki):

Chestia de atunci a fost o greseala si lui i s-a demonstrat asta, adica i-au zis si prietenii lui cum s-a intamplat, si nu aveam cum sa merg cu el si m-am scuzat pentru asta, stie foarte bine de ce nu am avut cum sa merg. E foar dificil el, aseara era suparat cand a venit la mine si eu cand incercam sa vorbesc cu el incepea sa rada oh go on!

| Hakuouki a răspuns (pentru 4343gddhkied):

Unu te saruta pe tine, nu reactionezi si e greseala iubitului, e data dracu treaba asta. Oricum, cel mai bine ar fi sa va despartiti, e clar ca a ramas doar tensiune intre voi, ca na...o pauza ar fi cea mai indicata.

| 4343gddhkied a răspuns (pentru Hakuouki):

Nu am zis ca e greseala iubituluiwinking nu o sa ne despartim si nici de pauza nu se pune problema, ce a fost, a fost si asta e sunt toate clare oricum mersi de sfat

| mihai69 a răspuns:

Caută altu' - cu ăsta numa' te chinui.

Răspuns utilizator avertizat