| Bindiotic a întrebat:

Sunt fata si am 17 ani. Am o prietena cea mai buna de vreo 7 ani. Acum vreun an mi-a spus ca e bi. Totu bine si frumos, pana acum cateva zile, cand mi-a zis ca ma place... Nu am stiut cum sa reactionez atunci, asa ca am luat-o ca pe o gluma si am schimbat subiectul. Din pacate nu am rezolvat nimic facand asta, pentru ca ea continua sa insiste si ma roaga sa ii dau un raspuns. Nu stiu cum as putea sa o refuz intr-un mod frumos, in asa fel in cat sa nu se supere si nici sa se simta ciudat dupa, ca sa putem ramane prietene in continuare. Ceva sfaturi, va rog? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Eduard196 a răspuns:

Da. Lucrurile au ramas la fel. Avand in vedere ca mi-a spus prin mesaj la fel i-am si raspuns. Vorbeam de niste chestii de barbati si la un moment dat mi-a zis sa o facem amandoi. I-am zis ca eu vreau sa o fac numai cu femei la care el mi-a zis: nu ma intelege gresit... Eu vreau doar sa te ajut sa te descarci (vorbeam de masturbare happy ). Acum ne salutam ca si inainte doar ca afland chestia asta despre el undeva m-am racit fata de el. Dar nu sa nu il mai salut sau sa nu mai vorbesc cu el si nici el nu s-a suparat pe mine. Tu iti faci niste probleme care nu exista. Daca ii spui sincer si direct ca nu vrei pentru ca iti plac barbatii e foarte bine. Dar fa-o totusi finuț happy

8 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Ii spui ca tu nu esti bi si gata. Daca este intr-adevar cea mai buna prietena, te va accepta in continuare!

| mihai69 a răspuns:

Păi ce vrei? Îi spui cât poți de delicat că îi lipseşte exact ceea ce ai tu nevoie şi îți produce bucurie: un penis. În rest, tămâne aceeaşi prietenă dtagă pe care o ai de la 10 ani.

| SG1995 a răspuns:

Pai oricum o scoti daca tipa simte mai mult ca simpla atractie pentru tine, o respingere o va devasta, tu vrei doar o prietenie, ea vrea o relatie. Tu ai mai putea fi doar prietena cu un tip de care te-ai indragostit si te-a refuzat. Pe scurt spune-i sincer si direct in fata, probabil relatia voastra amicala se va rupe, dar retine in cazul de fata nu ai cum sa eviti asta, totusi vestea buna e ca cu timpul s-ar putea sa fiti din nou prietene, desi cred ca timp de cateva luni luati distanta.

| HazelEyes77 a răspuns:

Trebuie sa i explici intr-un mod delicat ca din pacate nu i poti impartasii sentimentele fiindca tu nu o poti vedea mai mult decat o prietena. Nu poti sa faci ceea ce nu simti. Chiar daca o va durea la inceput va intelege ca doar sunteti prietene de ceva timp.

| Eduard196 a răspuns:

Fii directa. Dar nu dura. Daca nu vrei trebuie sa isi caute in alta parte. Am avut si eu ceva de genul si am zis clar ca eu vreau doar femei.

| Bindiotic explică (pentru Eduard196):

Cum a reactionat acea persoana? I-ai spus asta fata in fata sau printr-un mesaj? Dupa asta lucrurile s-au schimbat intre voi sau ati continuat sa fiti la fel ca pana atunci?

| Eduard196 a răspuns (pentru Bindiotic):

Da. Lucrurile au ramas la fel. Avand in vedere ca mi-a spus prin mesaj la fel i-am si raspuns. Vorbeam de niste chestii de barbati si la un moment dat mi-a zis sa o facem amandoi. I-am zis ca eu vreau sa o fac numai cu femei la care el mi-a zis: nu ma intelege gresit... Eu vreau doar sa te ajut sa te descarci (vorbeam de masturbare happy ). Acum ne salutam ca si inainte doar ca afland chestia asta despre el undeva m-am racit fata de el. Dar nu sa nu il mai salut sau sa nu mai vorbesc cu el si nici el nu s-a suparat pe mine. Tu iti faci niste probleme care nu exista. Daca ii spui sincer si direct ca nu vrei pentru ca iti plac barbatii e foarte bine. Dar fa-o totusi finuț happy

Răspuns utilizator avertizat
| Dragos636 a răspuns:

"Vezi tu, ambele avem gusturi diferite si cred ca ar fi mai bine daca ti-ai gasi pe altcineva, insa vom fi in continuare prietene foarte bune." Sper ca-ti place