| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata si am incetat sa mai masturbez din cauza ca pur si simplu nu mai simt nevoia si mi-au aparut o gramada de cosuri urate peste tot, inainte nu aveam aproape deloc iar acum sunt ca un fel de inceput de acnee.
De ce mi se intampla asta? Nu vad nicio legatuta intre cosuri si sex sau masturbare. Cum as putea remedia problema?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ba da are legatura, deoarece tu prin masturbare eliminai hormonii din tine, iar acum ca nu o mai faci, organismul i si cere drepturile, esta ca si cu sexul, te eliberezi de tensiunea sexuală, cum nu mai faci sex te invadeaza hormonii, si i ti apar cosuri deoarece organismul trebuie cumva sa scoată răul din corp, exact ca o răceală erupe undeva, ăsta este apăprarea organismului.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Si cum as putea scapa de cosuri pentru ca pur si simplu nu mai simt nevoia sa ma masturbez iar contact sexual nu am avut niciodata si nici nu imi doresc

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

I a ti de la oriflame batonul teea trebuie este bun pentru coșuri, daca nu trec nici cu acela, mergi la mediculde familie si fa ti un set de analize si vezi care e cauza, dar cind te masturbai, avea i cosuri? La cit timp după ce ai incetat masturbarea, au apărut? Te dor coșurile? te mănincă? ce simptome ai?

| corbulalbrosu a răspuns:

Intre cosuri, sex si masturbare exista o legatura destul de stransa si anume de natura hormonala. Se poate/pare ca atat activitatea cat si modul de functionare a glandelor endocrine din organismul tau sa fie perturbata si implicit si cea hormonala si din acest motiv ar trebui/ar fi indicat, sa ceri ajutorul/sfatul unui medic endocrinolog. Multa sanatate!

| RoDanny a răspuns:

Nu are nici o treaba una cu alta si cu cosurile te duci la farmacie si ceri ceva pentru ele.