| popalexandra1234 a întrebat:

BUNA TPU.Am mare nevoie de ajutor.Am o acnee groaznica.Nu e de aia chistica sau cu noduli dar ma simt groaznic cu fata asa si uneori ma si doare.Am cosuri pe barbie si mi-o face atat de umflata, pe obraji nu foarte mult, la baza nasului si pe frunte.Pe nas nu am si daca am uneori sunt mici dar il am foarte rosu si nu stiu de ce. Daca incerc sa acopar imperfectiunile mi se cojeste fata, nu se prinde deloc fondul de ten.Am incercat Zineryt, Mibazon.Am fost si la doctor si mi-a dat un tratament pe care l-am urmat o luna si ceva si l-am incetat deoarece mi se uscase fata foarte mult si mi se cojea pielea.Am incercat si lamaie dar mi-a uscat fata si ma ustura foarte tare.Am mai incercat rosie, si legume sau fructe in general.Am mai folosit alte creme pentru cosuri dar nimic.Momentan ma dau cu o crema de Ivy cu extract din melc care e "cica" foarte buna.Are un miros placut si se intinde usor pe fata, intra repede in piele.Totusi nu am vazut nicio schimbare si mi-e frica sa ma mai dau cu ea pentru ca mi-au aparut cateva cosuri destulde dureroase.Ce sa mai incerc? Am auzit ceva despre tinctura de propolis, ca ar fi buna.Sau despre aspirina cu miere... poate fi si pe interior o problema? Mananc multe prostii, cartofi prajiti pentru ca nu am timp a mananc altceva si ciocolata.Sa fac niste analize? Ce as putea aveam? Sa beau mai multa apa ca am auzit ca poate fi si de la asta.Pls help.Voi ce ati mai folosit si a dat rezultate,chiar daca putine totusi a dat.Ce sa mananc ca sa imi vindec acneea? Sa fac o cura de cateva zile in care sa mananc numai legume si fructe fara carne, paine, dulciuri? FUNDA crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da poate fi si pe interior o problema.
O dereglare hormonala severa.
Sa incerci sa renunti la mancarea nesanatoasa, sa mananci mai sanatos, acum in timpul verii incearca sa te hidratezi corespunzator.
Incearca tinctura de propolis, da rezultate bune.
Te pup!

2 răspunsuri:
| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns:

Cum se numeste medicamentul care ti-a uscat pielea?

| popalexandra1234 explică (pentru NumelePublicExistaInBazaDaDate):

Am facut un tratament in care ma dadeam dimineata cu o crema numita Skinoren si seara cu o solutie Eryfluid