| Anonim_1511 a întrebat:

Sunt foarte ingrijorata pentru ca am avut un contact sexual, de fapt nu era in totalitate cu acordul meu in fine asta e o alta poveste. Ce e important ca, s-a intamplat pe data de 28 august, era neprotejat dar am vazut cu ochii mei ca nu a lasat in mine.Problema e ca pe 15 septembrie trebuia sa imi vina ciclu, si nici pana acum nu mi-a venit.Nu am nici simptome, nu am greturi, manank normal fara pofte, nu ma dor sanii.Acum putin sunt racita si ma doare capul dar asta asa e normal.Si e posibil ca din cauza stresului ca nu imi vine menstruatia sa imi imaginez lucruri de exemplu simptomele sau deja chiar incep sa ma gandesc ca am sa mor daca cumva totusi as fi insarcinata chiar de siu ca nu a lasat in mine stiu ca este si un risc minim.sad. Va rog ajutati-ma cu ceva pareri ca de 1 saptamana is zi de zi cu gandu la acest lucru

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul nu e deloc minim. Adica este in jur de 20-25%, departe de a fi minim.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu de test de sarcină nu ai auzit?
Faci unul și vezi ce iese.
Poate fi pe fond de stres sau dereglare hormonală.
Pa, pa.

| Pacala a răspuns:

Da` de medic ginecolog nu ai auzit? Testul de sarcina se face la 21 de zile de la contactul sexual neprotejat. Mai devreme poate da "eroare" happy Da` de pilula de a doua zi dupa actul ala sexual nu ai auzit? Da` stii ca racelile la rinichi nu-s chiar o joaca, da? Plus, cum adica nu a fost cu acordul tau? Daca mai esti si minora - pun pariu ca da - ala e caz de puscarie. Desi, la cum va alegeti voi, fetele, iubitii... deh, ce sa zic. A, si ceva important: chiar daca nu esti insarcinata, du-te la un ginecolog, si-ti explic si de ce: unu` care face sex cu tine chiar si cand tu spui "nu", sigur nu e "usa de biserica" si a mai facut-o cu multe altele. Asta inseamna risc crescut de boli cu transmitere sexuala. Cum nu te-ai protejat, poti avea si tu una. Pe termen lung, efectele unui BTS sunt cel putin neplacute. Deci, MEDIC!

| Paula007 a răspuns:

Ca a ejaculat sau nu este oarecum irelevant in situatia asta. pentru ca poti ramane insarcinata in ambele situatii. si in timpul actului sexual mai sunt "scapari" din partea baietilor, si crede-ma, ei uneori nici nu le simt. daca a fost neprotejat, de ce nu ai luat pastila de a 2-a zi? cumpara un test de sarcina si fa-l sa fii sigura. ca daca stai si astepti sa-ti dai tu seama de diagnostic dupa opiniile altora, risti sa fii si insarcinata si in necunostinta de cauza. du-te la farmacie.

| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Singura solutie e sa iti kumperi de la farmacie un test de sarcina, sau sa faci un kontrol ginekologik happy.
funditabatting eyelashes?

| Christina a răspuns:

Fa un test de sarcina si vei stii cu siguranta daca esti sau nu insarcinata! si fuguta la ginecologwinking

| VIPER a răspuns:

Zii sa lase in tine sa vina ciclul ala odata.

| Benghazini a răspuns:

Nu esti insarcinata. Asa s-a intamplat si cu iubita mea. nu am facut niciodata sex protejat si suntem demult timp impreuna, si au fost dati cand nu-i venea ciclu. adica intarzia, sau cand se schimba data, venea mai repede. am avut colege care nu le-au venit cu saptamanile si intr-un final le-au venit si erau virgine! deci mai asteapta ca o sa vina. si oricum sfatul meu ar fi sa te protejezi, pentru ca nu e vorba doar de a ramane gravida. poti lua boli, care se pot forma doar asa. fara ca sa aiba vreunu dintre voi. daca sunteti sensibili. stiu din propria experienta. anyway. noroc!

| anonimul_7689 a răspuns:

Un control la medic ar fi suficient sa scapi de stresul acesta si alta data terog sa te protejezi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, poti de pe acum sa te consideri o mamica fericita; iti doresc din tot sufletul o sarcina usoara si sa ai grija de ala micu, daca ai fost vaca si te-ai culcat fara sa te casatoresti proasto; tu chiar nu intelegi ca acest lucru se poate face fara dureri de cap si gripe, doar in cadrul unei casnicii; asa ca, pune mana si cumpara mai repede pampersi; paaaaaaaaa...

| slvtbx a răspuns:

Pai ciclu' nu se regleaza prea repede poate doar intarzie. la mine a intarziat o data 3 luni si nu "facusem nimic". dar tu totusi fa-ti un test de sarcinahappy

| Anonim_1511 explică:

M-am gandit deja sa cumpar test de sarcina dar nu stiu unde l-as putea face ca acasa mereu e cineva si mi-e frica sa nu ma prinda cu el ca atunci am dat de dreaqu.
Si Catalin! daca n`as fi avut contact sexual nu m`as fi stresat atat ca as fi stiut ca e doar o dereglare hormonala, dar asa e cam grav.
mi-am mai amintit ca poate fi o infectie ce am de exemplu ca am racit la rinichi, dar nu stiu in cazu asta sa nu vina menstuatia?