| Steluta444 a întrebat:

sunt foarte stresata de aceea in ultimele zile am tot pus intrebari pe aici.
Va ziceam ca mi-a intarziat menstruatia 4 zile.Dar alaltaieri si ieri am avut secretie vaginala maro care mirosea putin a sange. Burta nu m-a durat doar putin alaltaieri iar ieri cand eram la toaleta am vazut pe hartie o pata ca si cum ar fi sange de culoarea roz foarte deschis nici nu prea se vedea.

Intrebarea mea este oare sunt insarcinata? Iar secretiile acelea sunt un semn ca imi va veni menstruatia sau?

Va multumesc anticipat.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil este ciclul de nidatie al ovulului fecundat si da, cred ca esti insarcinata.
Dar un test corect de sarcina, il faci dupa 8-10 zile de la intarziere.

| Necunoscut112 a răspuns:

Wtf is wrong with you? Am citit de n ori postari in care fetele povesteau cum le miros secretiile, ca sunt de nu stiu ce culoare si nu stiu ce densitate. Frate, pe bune? Cred ca va mirositi si tampoane si va scarpinati in c*r dupa care duceti mana la nas sa simtiti mireasma.

| kandaraki a răspuns:

Daca mirosea inseamna ca ar trebui sa te mai speli din cand in cand.
nu esti insarcinata, ai doar momente de panica!

| Steluta444 explică (pentru kandaraki):

Daca citesti corect iti ziceam ca "miroase a sange" nu a jeg.
O zi buna.

| ElenaMara1995 a răspuns (pentru Steluta444):

Probabil ai o dereglare hormonala. Ar trebui sa mergi la un medic
Succes

| kandaraki a răspuns (pentru Steluta444):

E aceeasi, spala-te mai des peste tot!
fu fu fu

| Steluta444 explică (pentru ElenaMara1995):

Sincer nu stiu ce sa mai cred ..De exemplu azi iarasi am avut pete de sange pe chilot.dar foarte deschise la culoare

| Anna121 a răspuns:

De unde sa stim noi daca esti sau nu insarcinata? Daca ai facut sex neprotejat, probabil esti, daca nu ai facut o infectie genitala.