| StefAn2006Miau a întrebat:

Buna TPU. Sunt implicat intr-o mare prostie si nu stiu cum sa ationez.Am cunoscut o tipa care a prins drag de mine in ultimele saptamani timo in care am tot vorbit prin intermediul social media.Ea intre timp mi-a confirmat faptul ca are interes fata de mine dar eu am zis sa nu ne grabim.Trece timpul si ne apropiem destul de tare si ajungem sa fim pe pragul de a forma o relatie insa sunt putin sceptic. Tipa aceasta a incheiat in urma cu cateva luni o relatie de 9 luni in care dupa spusele ei a fost destul de toxica din privinta lui deoarece ea l-a iubit enorm si a facut totul pentru el dar dansul a profitat. Tipa aceasta a fost devastata total si in timp ce se vindeca a dat de mine.Imi spune constant ca ma vrea si ca ma iubeste si abia asteapta sa ma vada iar, sau vrea constant sa ne intalnim etc etc. Tipa asta tot aduce cumva vorba de fostul ei iubit,ba ca, cat de mult il detesta,sau cat de dobitoc ii, sau cand fac ceva cumva aduce vorba de el zicand ca,, nu mai zi asta ca asa zicea si el,, sau asta imi aduce aminte de cineva, azi de exemplu a spus ca petrece singura cu muzica pentru ca azi s-a implinit 1 an de la cea mai proasta zi din viata ei(ziua in care s-a combinat cu respectivul),deci face ce face da cumva mereu aud de,, fostul,,. Si acum vine intrebarea mea, ar merita oare sa ii dau o sansa? Pare ca ea chiar ar vrea ceva cu mine si si imi dovedeste asta zilnic sau ca are nevoie maxima de mine, dar dupa cumva imi strica tot cheful aducand vorba de el.

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

De ce n-o intrebi chiar asta? "Pari foarte inteteresata de mine, dar de ce tot aduci vorba de fostul? Cum e posibil sa nu stii cat de enervant e pentru un barbat, ca iubita lui sa-i vorbeasca despre fostul?"winking

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fata se plictiseste și rade de tine. De ce nu o inviți in oras la restaurant ca un gentleman?

| ania a răspuns:

Spune-i-sa nu îl ai menționeze ca te deranjează.

| mihai69 a răspuns:

O să-i treacă.

| Hyperion7 a răspuns:

Eu zic sa îi dai totuși o șansă, iar daca lucrurile nu merg cum trebuie, pa.

| VoidEternal a răspuns:

Zi-i că te deranjează. Dacă ține la tine o să înceteze sau o sa rărească ocaziile când pomenește de el.

PS: ai putea fii și tu mai empatic. Probabil a suferit mult după relația aia și tu te gândești doar ce enervant e pentru tine că pomenește de fostul.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

E o vorba perfecta in cazul asta: "Ce e pe jos pe jos ramane!". Pe scurt, daca ea nu poate trece peste, te va folosi pe tine sa se vindece si apoi te va lasa cu ochii-n soare. Zic sa nu ii dai o sansa pentru binele sanatatii tale mentale si emotionale. Bafta!

| CornelFlorika a răspuns:

Iti pune filme. Vezi de treaba ta.