| Lolly_6605 a întrebat:

Acum 2 lunihappy am terminat o relatie care a durat un 2 ani si ceva. am fost complet devastata dupa cele intamplate deoarece am fost inselata si mintita foarte mult fara ca eu sa stiu... de curand de 2 saptamani am un nou prieten insa am momente cand imi e dor de fostul. Al plac tare mult pe actualul si nu as vrea sa al pierd insaathinking uneori am impresia ca suntem mult prea diferitisad nu stiu ce sa fac in continuare o parte din mine inca a ramas in trecut. dau frundita pentru cele mai bune sfaturi sad

Răspuns Câştigător
| SimonaAdina a răspuns:

Imi pare rau ca treci prin asta, este foarte greu cand afli ca persoana pe care o iubesti atat de mult este in stare sa te dezamageasca atat de tare si sa te minta in tot acest timp. Timp pe care nu il mai poti recupera. Timp in care ti-ai facut multe iluzii care acum dor.Dar asta este dragostea la inceput ai parte doar de clipe frumoase apoi, apare realitatea.Este foarte bine ca ai pe cineva si il placi.Este normal sa te mai gandesti inca la trecut si la cel cu care ai fost.Credema nu ai cum sa uiti o persoana atat de usor doar asa ca ai gasit pe altcineva pe care il placi.Doi ani conteaza.Si nu ar trebui sa te ingrijorezi de faptul ca nu va potriviti,asta este doar in mintea ta,deoarece inca mai ti la fostul, si ai vrea sa vezi in actualul cea ce ai vazut in fostul sa vezi acelasi calitati, dar asta nu se poate.O sa vezi ca peste putin timp ai sa te obisnuiesti si cu actualul si o sa ajungi sa il iubesti.Dar ai mare grija sa nu te raneasca si el.Analizeaza tot ce ai facut in trecut si ai grija sa nu mai repeti aceleasi greseli.Si nu te mai gandi la fostul ca iti faci singura rau, nu mai are nici un rost acum.
Ai grija de tine! pa

6 răspunsuri:
| Leon a răspuns:

Esti varza nu te suparastraight face

| BruneTTe a răspuns:

Acorda-ti totusi o sansa cu actualul. Cand mai simti ca ti-e dor de fostul pur si simplu gandeste-te ca nu merita, gandeste-te la ce ti-a facut. Si in plus, de ce sa suferi dupa o persoana care nu te merita? Arata-i ca poti trece peste, ca ti-e bine si fara el. Daca stai suparata ii vei oferi si mai multa satisfactie deoarece te va vedea "distrusa" practic de el. Concentreaza-te pe actuala relatie si totul va fi bine.

| hatze a răspuns:

Pai uite cum faci! staii ceva vreme fara iubit pana iti reviii complet si apoi o ieii de la capat! sper sa fie de folos! bye bye

| Marcela a răspuns:

Mai poti astepta un pic, timpul le vindeca pe toate happy

| anadark84 a răspuns:

Stiu prin ce treci, lolly. e bine ca ai pe cineva alaturi. concentreaza-te pe cel de langa tine si cu timpul cel din trecut va deveni o amintire.

| dana_4348 a răspuns:

Buna lori si eu sat in aceas situatie numai ca eu sat casatorita de 7 ani si am o minune de fetita
sotu meu tot tipu ma mitit tot timpu m-a trimis sa mucesc afara in Italia tot ce ma doare e ca nu am stat aproape de fetita mea in fie care zi ma gadesc la fetita mea
pentru ca nu am vazut-o de un an jumate pentru ca sut in Italia nu te mai gadi la el esti tanara fa-ti viata cu o persoana care te merita cu adevarat nu te lasa calcata in pcioarept cum iti asterni asa dormi