| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, sunt împreună cu iubitul meu de 4 ani, în primul an el voia foarte mult sa facem sex, non stop, era axat pe chestia asta, dar acum după 4 ani o facem foarte rar,chiar și odată pe luna, chiar dacă ne vedem aproape zilnic, am discutat cu el și a avut o problema în zona genitala (virusul HPV) eu nu am luat deoarece sunt vaccinata și atunci o făceam foarte rar deoarece ii era rușine de partea aia a corpului sau și îmi spunea ca de aia o facem rar, dar între timp i-a trecut dar și acum o facem la fel de rar, e posibil sa nu-l mai atrag sau am intrat într-o monotonie?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca nu mai esti interesata de raspusnurile noastre, daca ai plecat si ti-ai trecut intrebarea sub anonimat.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu avem de unde sti.Acestea sunt chestiuni delicate care trebuie discutate cu partenerul, calm si deschis, nu cu strainii. Ai incercat sa ii comunici ce scrie aici? E obligatoriu sa stie cum te simti, valabil si pentru tine sa stii ce simte el.Nu exista cominicare prin telepatie, sa stii.

| relian a răspuns:

Tea cunoscut mai bine, stie ce vrea mai bine, inainte era asa prt ca nu mai facuse sex, nu stia exact cu ce se maninca o relatie si etc.

De aia nu-i bine sa te casatoresti asa rapid, e bun sa stai un timp sa te cunosti cu parteneru, apoi ramai sau cauti altceva.
Care este adevaru? Doar el stie si nu o sa iti spuna nici del pici cu ceara pe scula laughing
Ori nu mai poate, ori nu te mai place, cam astea is posibile cauze.

| anonim3248 a răspuns:

Desparte-te de el și caută altul.

| anonim3248 a răspuns:

4 ani au fost de ajuns pentru amândoi, acum fiecare să găsească pe altcineva.

| danimarinescu a răspuns:

Situația trebuie remediată prin discuții deschise, cu cărțile pe masă. Luptă pentru relația ta, daca merita și sunt sentimente reale.