| Zozolle696 a întrebat:

sunt impreuna cu prietenul meu de aproape un an si cu el mi-am inceput viata sexuala, si de vreo 5-6 luni s-au schimbat putin lucrurile.Totul a inceput cand el se tot ingrijora ca s-ar putea sa patesc ceva sau sa raman insarcinata.Desi folosim prezervativul, niciodata nu m-am putut bucura prea mult de moment deoarece el a inceput sa se streseze, sa aiba palpitatii si eu am fost nevoita de fiecare data cand faceam sex (PROTEJAT si cu prezervativ INTACT) sa fac teste de sarcina.Ce as putea sa fac?
la inceput am decis sa nu mai facem sex deloc ca sa nu mai avem discutii...dar se pare ca nu a mers... si vreau sa fac cumva sa inteleaga ca nu se poate intampla nimic dar nu pot!
am nevoie de ajutor! cel mai bun sfat primeste FUNDA!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E clar ca nu vrea nici in ruptul capului sa se trezeasca cu un copil si de aici iti poti da seama ca inca vrea sa copilareasca, este obsedat numai cand se gandeste ca ai putea ramane insarcinata, imagineaza-ti ce ar face sa-i spui in gluma ca va deveni tatic.

| OnuOnulică a răspuns:

Cati ani ai?

| neutrino a răspuns:

Schimba-ti partenerul si traieste-ti tineretea asa cum meriti!

| Alcyon a răspuns:

Folositi doua metode in acelasi timp. Ia anticonceptionale si lui spune-i sa foloseasca prezervativ. In felul asta in mod sigur n-ai cum sa ramai insarcinata.

| MicSiRau a răspuns:

Fumeaza iarba?laughing)

| eVokes a răspuns:

Ia si tu anticonceptionale si informeaza-l si pe el in legatura cu asta, dar nu renuntati nici la prezervativ.