| anonim_4396 a întrebat:

Hei, iubitul meu nu își poate da drumul când facem dragoste protejat. La început o făceam fara prezervativ dar am inceput sa folosim pentru binele amandurora, ideea e ca dupa ce am inceput sa folosim a fost ok, ejacula normal apoi dupa cateva partide cu prezervativ nu isi mai putea da drumul..de ce? E un motiv mai grav de ingrijorare? Multumesc!
P.s: daca sunteti miștocari va rog sa nu raspundeti!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

S-ar putea ca intreaga explicatie sa se reduca la faptul ca sexul intretinut in aceste conditii nu-l mai excita ca inainte si din acest motiv sexul in ansamblul sau nu-i mai provoaca suficienta satisfactie incat sa ajunga sa ejaculeze. Ar fi cazul sa incercati o alta metoda de protectie (ovule spermicide, pastile AC, inel NuvaRing) pentru a va da seama daca continua/persista starea actuala. Daca situatia revine la normal inseamna ca totul s-a prodius pe fond psihic si mintal, insa in caz contrar va trebui sa apelati la serviciile unui psihoterapeut sexolog specialist in astfel de probleme de dinamica sexuala. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

I-o fi scăzut sensibilitatea. Sau a luat din greşeală prezervative "mutual pleasure" care au un anesteziant pentru băieți (ca să țină mai mult).

| Emilian65 a răspuns:

Daca persista acest fenomen, consultati un medic sexolog.

| kandaraki a răspuns:

Problema e de ordin psihologic, in capul lui. Incearca sa il relaxezi putin, saruturi, atingeri si isi va da drumul.

| ShamelessQboy a răspuns:

E adevărat că prezervativul este o metoda buna de protecție dar in acelasi timp mulți se inhibă din cauza lui! Puteti incerca sa finalizati folosind o altă metodă de sex, oral spre exemplu, e bine sa fiti total deschiși unul pentru altul, fără inhibiții și frustrări.