| Focsii a întrebat:

Buna TPU

Sunt impreuna cu un baiat de aproape 1 an si jumatate (cu despartiri si impacari). Nu stiu ce sa fac, adica lui nu ii pasa de nimic din jurul lui, devine nesimtit cu prieteniii sai si mai nou si cu mine. Am incercat sa vorbesc cu el, dar tot ce a rezultat au fost doar certuri. Ne-am tot despartit crezand ca poate isi revine si ne-am impacat pentru ca tineam la el. El zice ca ma iubeste, dar nu se exteriorizeaza si mai ales cand ne certam sau nu ii convine ceva zice sa ne despartim. Eu acum nu stiu ce sa mai fac, adica as dori sa fiu cu un alt baiat cred ca poate ar fi mai bine.

Doresc un sfat.

Răspuns Câştigător
| Nextone a răspuns:

Am avut si eu o relatie de 3 ani...tot asa cu certuri impacari si bla bla.Am tot tras de relatie pentru ca il iubeam prea mult dar crede-ma nu mai are rost.
Mi-a fost foarte greu pana l-am uitat dar nu e imposibil, acum am o noua relatie si mi-am dat seama ce inseamna sa fii iubita si apreciata.
Cu toate ca il iubesti cred ca meriti ceva mai bun. Sfatul meu este sa mai incerci totusi sa vorbesti cu el si sa lamuriti lucrurile doar ca intr*o relatie nu trebuie sa ii ceri partenerului sa se schimbe, trebuie sa il accepti asa cum este si daca nu iti convine relatia inseamna ca nu e potrivit pentru tine.
Multa bafta! happy

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Relatia voastra s-a sfarsit si tu nu vrei sa intelegi acest lucru.

| WildDream a răspuns:

Ai o idee buna, sa vedem daca o poti pune in practica...

| Alison95 a răspuns:

Pentru ca v-ati tot despartit si v-ati tot impacat el nu te pretuieste. Crede ca daca va despartiti, peste putin timp va impacati din nou deoarece a devenit o rutina si o obisnuinta.
Luati-va o pauza, e mai bine pentru fiecare. N-are rost sa trageti unul de altul daca lucrurile nu merg bine intre voi.

O sa-ti placa aceasta pagina. Te astept cu un like :)
http://www.facebook.com/drag.your.curser.over.here?ref=hl

| Oaste a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci la el, sa il saruti si sa cobori cu saruturile lasand totul in voia sortii. In momentul cand ajungi jos, ii faci un masaj frumos cu buzele si sigur nu o sa se mai desparta de tine

| Patrick1 a răspuns:

E un nesimtit!winking

| withoutname29 a răspuns:

Buna. Intr-o relatie, trebuie sa demonstrezi ca iti iubesti partenerul, nu sa te "interiorizezi". El probabil se bazeaza pe faptul ca tu vei face pasul spre impacare dupa fiecare cearta. Poate daca ar simti ca intr-adevar te pierde, s-ar schimba ceva.