| IloveYou94 a întrebat:

Buna TPU.Sunt in clasa a 7a si.nu prea imi place scoala, pana acum am avut media 9(cls a 6) si 9.25(cls a 5 ), dar parintii mei mereu imi spun ca nu invat si n-o sa am nici un viitor.Eu consider ca am note destule de bune, dar eu niciodata nu sunt multumiti, e normal?sad

Răspuns Câştigător
| Sayoko a răspuns:

Nu e normal. da` asa sunt unii parinti, vor ca copii lor sa aiba numai note de 10 si media 10. eu zic sa le explici ca nu esti un robot si ca o sa ai un viitor si cu mediile pe care le ai pentru ca dupa parerea mea sunt bune. iar daca iti ocupi timpul cu invatatul inseamna ca n`o sa mai ai copilarie si o sa ajungi sa nu mai rezisti. si oricum sa zicem ca o sa inveti numai de 10; chestia asta mai intereseaza pe nimeni? ei bine, nu. cui ii pasa ca a avut x media 10 si a fost cel mai destep din clasa, nimanui.deci, spune-le parintilor sa te lase`n pace

1 răspuns:
| Sayoko a răspuns:

Si inca ceva: data viitoare pune intrebarea la categoria potrivitawinking