| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si am un prieten de varsta mea (15 ani). El este un tip romantic, linistit, sensibil iar eu sunt o fire mai...indiferenta... Adica nu suport chestiile astea cu "vaaaai am implinit o luna de cand suntem impreuna" etc. Imi este rusine sa-i arat cat de mult il iubesc! Eu imi manifest dragoste ignorandu-l, sau vorbind cu alti baieti cand este si el in preajma, mai pe scurt imi place sa-l fac gelos straight face Oare chiar am o problema?
Si vis-a-vis de chestia cu "dulcegariile". Nu le suport. Mie nu-mi place nici macar sa fim numai noi 2 laughing Adica, acum cateva zile m-a scos la o cafenea si m-a simteam cidat. Adica nu stiam ce sa vorbesc numai cu el. Ii este rusine sa-i zic problemele mele etc.
Ce este de facut? Pe langa toate astea el este un tip linistit, cand iese in cluburi nu danseaza, nu bea, nu fumeaza, iar eu sunt mai "crazy". Adica cand sunt eu undeva, eu dau tonul petrecerii, ma dau in spectacol etc.
Nu se pune problema ca nu-l iubesc! Pot spune ca-l iubesc mai mult decat pe parintii mei! N-am mai avut niciodata sentimentul acesta. Daca ar fi dupa mine, l-as lua non-stop in brate si saruta, insa imi este rusine. Nu vreau sa arat ca-s innebunita dupa el, mai ales in public.
Deci... Ce este de facut? L-as putea pierde?

3 răspunsuri:
| DeliaMarius a răspuns:

Atunci cand il ignori,vorbind cu alti baieti, nu cred ca el se simte tocmai bine. Da, poate il faci gelos dar in acelasi timp el poate sa isi ia gandul de la tine,vazand ca il ignori. Nu e bine nici sa sari in bratele lui, sa-l sufoci. De ce sa nu-ti placa atunci cand sunteti doar voi doi? Puteti vorbi mai multe atunci, fara sa auda toti din jur. El e genul de tip cumintel, iar tu mai nebunatica. Cand sunteti doar voi doi, poate face el primul pas sa te sarute. Nu trebuie sa-ti fie rusine sa ii arati ca il iubesti, arata-i asta.Fa ceea ce simti, vorba aceea.

| Spicu a răspuns:

Buna.
Poi eu cred ca l-ai putea pierde daca continui sa il faci gelos sau sal lasi sa astept. Asta depinde daca tine la tine sau te iubeste nu te va lasa asa usor.
Incearca sa fii un pic mai "sensibila" cu el adica nu mai incerca sa; faci gelos ca nici tie nu tiar conveni sa te faca geloasa.Iar faza cu vorbitu vine de la sine nu trebuie sa iti faci griji si foarte bine daca nu fumeaza si bea happy
Sper ca te-am ajutat happy

| JoGgY a răspuns:

Chiar ai probleme laughing si da, zic ca l-ai putea pierde foarte usor daca nu incerci sa construiesti impreuna cu el turnuletul vostru de fildes unde sa aveti parte de discutii personale pentru a deveni prieteni catm ai buni.Stii? O relatie se bazeaza si pe comunicare, incredere si tu daca nu ii dai ocazia de a te cunoaste mai bine reflecta neincrederea ta fata de el.il vei dezamagi intr-un final.Si mie se pare totusi ciudat sa nu iti placa sa fii doar cu el...