| passenger a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si am un prieten de varsta mea (15 ani). El este un tip romantic, linistit, sensibil iar eu sunt o fire mai...indiferenta... Adica nu suport chestiile astea cu "vaaaai am implinit o luna de cand suntem impreuna" etc. Imi este rusine sa-i arat cat de mult il iubesc! Eu imi manifest dragoste ignorandu-l, sau vorbind cu alti baieti cand este si el in preajma, mai pe scurt imi place sa-l fac gelos straight face Oare chiar am o problema?

Si vis-a-vis de chestia cu "dulcegariile". Nu le suport. Mie nu-mi place nici macar sa fim numai noi 2 laughing Adica, acum cateva zile m-a scos la o cafenea si m-a simteam cidat. Adica nu stiam ce sa vorbesc numai cu el. Ii este rusine sa-i zic problemele mele etc.

Ce este de facut? Pe langa toate astea el este un tip linistit, cand iese in cluburi nu danseaza, nu bea, nu fumeaza, iar eu sunt mai "crazy". Adica cand sunt eu undeva, eu dau tonul petrecerii, ma dau in spectacol etc.

Nu se pune problema ca nu-l iubesc! Pot spune ca-l iubesc mai mult decat pe parintii mei! N-am mai avut niciodata sentimentul acesta. Daca ar fi dupa mine, l-as lua non-stop in brate si saruta, insa imi este rusine. Nu vreau sa arat ca-s innebunita dupa el, mai ales in public.

Deci... Ce este de facut? L-as putea pierde?

3 răspunsuri:
| ElenaZamfi a răspuns:

Daca continui sa-ti manifesti dragostea facandu-l gelos probabil il vei pierde.Baietii nu suporta asta.Depinde si de firea lui normal.Cana aveam 12-13 ani eram tot asa ca tine.Dar maturizandu-te poate vai ajunge la concluzia ca partea cea mai frumoasa dintr-o realie sa fiti doar voi doi.Si daca simti ca vrei sa-l imbratisezi fa-o nu te sfii. Cum sa-ti zic e o dovada de iubire si asta, nu o fa prea des dar totusi fa-o!happy
Bafta.Te-am pupat:*

| MirunaMira9 a răspuns:

Heii! Imi pare rau sa iti spun dar il poti pierde foarte repede pentru ca el va crede ca iti bati joc de el si plus de asat daca esti mai "crazy" in pubilc de ce nu poti fi "crazy" si cu el tot in public?laughingTot ce trebuie sa faci este sa titi arat macar putin sentimentele tale in fata lui! Nu e nimic grav dar trebuie sa ai si putin romantism! Succes!

| pebblesdeea a răspuns:

Suntem la felrolling on the floor) Pai eu iti dau un sfat : apropiete de el pana nu il pierzi si o sa ajunga sa iti spuna chesti de genu : Tu nu ma iubesti. Te asigur o sa te simti foarte nasol. Am avut aceias problema si chiar aseara ne-am despartit... desii ne iubim mult sad