| anonim_4396 a întrebat:

Bun, deci treaba sta in felul urmator, sunt împreună cu o fata de 8 luni de zile si ne cunoaștem de 1 an si 9 luni cam asa, chestia este ca o iubesc dar m-am plictisit asa nu stiu cum sa va zic, ea ma iubeste nebunește e innebunita dupa mine si asta ma face sa nu o pot lasa cand o vad cat de mult poate sa ma iubească, eu sunt un tip mai "rebel" pot spune imi place sa umblu cu băieți, sa ies prin cluburi sa ma distrez intr-un cuvant lautarii, grătare dar de cand sunt cu ea chestiile astea s-au cam rarit pentru ca ea este ft geloasa. Prietenii imi tot spun mereu ca n-am mai iesit prin cluburi cu ei sau la grătare. Am un grup de prieteni destul de bine facut gen nu stiu cum sa va zic toti avem bani din cauza părinților si masini destul de scumpe si ei sunt altfel fata de mine, le place sa se distreze cum si mie imi place dar fata asta mi-a pus putin stop asa si nu stiu ce sa fac. M-am cam plictisit așa si vreau sa revin la obiceiurile vechi. Ce părere aveti?

Răspuns Câştigător
| nojudgements a răspuns:

Dupa cum ai descris ești mai mult genul care prefera o aventura de o noapte decat pe cineva care tine la tine si te iubește.
Daca fata chiar te iubește poți vorbi cu ea si sa i zici ca ai nevoie si de ceva nou.
De ce nu încerci sa o integrezi si pe ea in vechile tale activități? Cum ai putea sa renunti la ea pentru niste seri de distracție? Daca prietenii tai au iubite de ce nu faceți ceva împreună? Inclusiv iubita ta? Sau ii poti spune iubitei tale ca vrei sa iesi cu prietenii o seara, doua, dar nu uita sa petreci timp si cu ea.
Daca ti ar merge bine mintea ai putea sa le ai pe toate: si iubita si prieteni si distracție.

| anonim007199 a răspuns (pentru nojudgements):

Asta e chestia ca prietenii meu n au iubite, lor le place mai mult aventurile gen 1 saptm max si gata. si imi suporta prt dar nu prea tare pentru ca ea crede ca iei ma trag prin cluburi si chestii d astea si ii e frica sa nu ma piarda.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fii curajos si mai ales cinstit fata de iubita ta si spune-i in mod direct ceea ce ai relatat in prezenta postare. Fiindca caracterele si convingerile voastre despre viata si relatiile interumane sunt intr-o foarte mare masura diferite, relatia voastra nu va rezista si din acest motiv este cazul sa va despartiti. Cu cat o veti face mai repede, cu atat va fi mai putin dureroasa despartirea.

| Andreeush a răspuns:

De ce nu o incluzi și pe ea în planurile tale?
Când ieși cu prietenii la un grătar ai putea să o iei și pe ea.

| 90210 a răspuns:

Prietenii adevarati nu te-ar pune sa alegi intre ei sau iubita ta. Sa ghicesc! Iti spun ca e nebuna si sa o lasi nu? Si se dau mari cu ce au mai *** ei. Gresesc? Prietenii de genul asta nu-ti vor binele. Iubitul meu e si el baiat de bani gata. Am zis ca niciodata nu o ies cu un tip genul lui pentru ca nu suport genul asta de baieti, dar uite ca s-a intamplat. La inceput prietenii lui nu ma suportau pentru ca el platea mereu in cluburi etc si daca el nu venea atunci trebuiau sa-si plateasca. Normal ca nu le-a convenit. Pe mine nu ma deranja sa iasa cu prietenii lui, dar nu in cluburi. La o terasa, restaurant etc nu vad o problema, dar din moment ce noi eram impreuna mi se parea normal sa iesim impreuna in cluburi. Prietenii lui se duceau doar sa agate, deci ce sa caute iubitul meu acolo? Eu i-am spus ce ma deranjeasa la prietenii lui si i-am spus sa-si reevalueze prieteniile. A inceput sa vada ca doar il foloseau unii dintre ei. Trebuie sa te gandesti bine daca vrei sa dai cu piciorul unei fete careia chiar ii pasa de tine pentru niste aventuri. Prietenii iubitului meu aduceau atatea fete cand ieseam incat nici nu ma mai oboseam sa le intreb cum le cheama. Cel mai trist era sa vad ca fetei chiar ii placea de baiatu cu care venise si sa stiu de la iubitul meu ca ala doar o folosea. Foarte trist...si nu puteam sa spun nimic pentru ca nu prea era oricum treaba mea.

| anonim007199 a răspuns (pentru 90210):

Exact, ai dreptate in ceea ce spui, prt zic ca e nebuna si sa o las, sa iesim cum ieseam noi odata si chestii d astea. aici nu e vorba de platit pentru ca fiecare isi plateste. Doar ca iei vor sa revenim la vechiurile obiceiuri sa iesim sa umblam pana dimineața pe strazi si d astea. Gen viata de golan.

| 90210 a răspuns (pentru anonim007199):

Daca tu nu te simti fericit in relatie si n-o iubesti mai bine o terminati si gata, dar daca tu o iubesti atunci ar trebui sa-ti revizuiesti prieteniile. Faptul ca nu o respecta pe ea inseamna ca nu te respecta nici pe tine. Iti garantez ca daca ei o sa se indragosteasca o sa te lase in 2 secunde. Asa s-a intampla si cu prietenii iubitului meu. Un tip s-a insurat, isi vede de viata, are si copil acum si nu mai iese cum iesea odata. Iubitul meu este cu mine, iar ceilalti 2 sunt niste ratati care cred ca daca fraieresc femei si le baga in pat sunt niste campioni, dar in viata lor n-ar atrage o fata de calitate pentru ca sunt imaturi. Trebuie sa te intrebi si ce vrei de la viata. Pana la urma toti trebuie sa ne maturizam intr-o zi. Iubitul meu are un unchi care nici la varsta asta nu s-a insurat si tot umbla cu una si cu alta. Toata familia lui il priveste cu mila, e chiar trist sincer. Eu nu spun sa nu-ti traiesti viata si sa nu te distrezi, dar nu stiu ce sa zic...sa umblati ca nebunii prin baruri dupa femei, sa va imbati ca porcii si sa nici nu va mai aduceti aminte ce faceti...nu mi se pare distractiv, dar asta e doar parerea mea. Eu ti-am spus doar parerea mea, este alegerea ta ce vei face mai departe.