| dianaflorentina a întrebat:

Sunt indragostita de un tigan de aproape 3 ani.De 3 ani tot sper ca o sa-mi treaca de el dar nu pot. M-am indragostit de el de prima oara cand l-am vazut pentru ca aveam prieteni comuni. Acum suntem in acelasi liceu si de cand a inceput scoala plang pe fiecare seara imi suna ceasul sa merg la scoala si eu sunt treaza si plang.Nu stiu cum din atatia baieti tocmai de el.Nu am nimic ca e tigan desi tata imi repeta si acum " fara tigani ". El e tigan din asta cu bani dar nu asta ma atrage la el doar ca e asa sarmant si are vorbele la el doar ca e putin cam arogant si de aia nici nu stiu cum sa ma apropii de el. Oare sa-mi ascult parintii si prietenele sa nu ma incurc cu ţigani cand eu il vreau atat de mult pe baiatu asta si sentimentele mele nu s-au schimbat de atata timp. Acum intrebarea mea este cum sa-l fac sa ma placa si el pe mine v-am zis el e genul asta de tigan smecher mereu cu vorbe dulci si mi-e doar sa nu faca misto de mine si de asta mi-e greu sa ma apropii de el in vreun fel. Cum sa-l fac sa moara si el dupa mine cum mor si eu dupa el? Mi-aș dori mult sa ţină și el la mine si sa avem o relatie in ciuda lumii si a parintilor dar pentru asta am nevoie sa ţina si el la mine sa îi fie și lui drag de mine. Ce pot sa fac? Va rog ajutati-ma ca eu pe baiatul asta nu pot sa-l uit. Cine e aici sa rada mai bine sa nu se bage in seama.

Răspuns Câştigător
| AdelaElena88 a răspuns:

Hmm, pe mine personal tipii astia smecheri, aroganti, si mai ales tigani ma cam sperie. Imi pare rau ca te-ai indragostit de un astfel de baiat, eu as incerca sa stau cat mai departe de el, si nu pentru ca imi spun parintii, prietenii sau familia dar....Nu vreau sa te sperii dar am vazut un caz concret. O fata de la mine din oras s-a incurcat cu un astfel de individ. Fata a pierdut tot pentru acel baiat: de la parinti( s-a mutat cu el si au facut si un copil, s-au casatorit... Avea 15 ani cand s-a intamplat) pana la cei mai buni prieteni. Problema e ca el mai are si o fosta sotie si chiar nu vreau sa imi imaginez cat de trista e viata acelei fete. Tiganii oricat sunt ei de sarmanti si au vorbele la ei, sunt tigani si in general le lipsesc educatia si bunul simt. Daca zici ca mai e si arogant, gandeste-te putin cum s-ar comporta cu tine: ar avea o gramada de pretentii de la tine si te-ar pedepsii pentru cea mai mica greseala. Nu stii daca e violent sau nu, dar daca e baiat de cartier, cu bani si asa mai departe orice e posibil. Parerea mea personala este sa te reorientezi. Eu una nu cred in relatiile cu baieti de genul, nu stiu, asa sunt eu. De iubit e cam greu sa te iubeasca, pentru ca daca are bani, si 0 educatie are senzatia ca ii se cuvine tot si daca tu o sa il iubesti neconditionat, sincer ma indoiesc ca te va aprecia. Sper sa iei cea mai buna alegere si sa ai grija de mintea si sufletul tau!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Degeaba iti place tie de el daca el nici nu se uita la tine. Lasa-l si gaseste un baiat pe care sa-l iubesti si in acelasi timp sa fii iubita.

| minrest a răspuns:

Tiganii au chestia asta ca nu sunt prieteni adevarati sau iubiti sincerii cu romanii. Nu spun asta ca as avea eu prejudecati, ci fiindca au ei, ca urmare a faptului ca fac parte dintr-o cultara foarte traditionala. Daca esti ''gadji'' ei nu te iau in serios ca om. In plus, tu nu ai observat ca tigancile nu au nici un drept in familie. Daca te ia un tigan, trebuie sa faci aceeasi treaba, sa fi roaba fara nici un drept.

| viperra a răspuns:

Din pacate, daca nu te-a bagat in seama pana acum, nu vad de ce ar face-o chiar acum.Nu strica sa ii scrii pe Facebook, dar eu as tine cont de ceea ce ti s-a spus.In primul rand, iubirea va trece, fiindca nu ai de ales.Trebuie sa accepti ca nu poti fi cu el, incearca sa uiti de el uitandu-te la alti baieti.Nu te incurca cu tiganii, o data ce o faci, nu mai scapi de ei...succes...