| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o relatie cu un baiat de aproximativ 2 saptamani si nu stiu ce sa mai fac. El se comporta cam ciudat de lan un timp, imi raspunde dupa 10-20 de minute daca ii dau mesaj, nu ma mai alinta numai e deloc cald ca in prima saptamana. Am vorbit cu el despre asta si a zis ca a avut probleme si numai zile proaste si ca o sa vorbim fata in fata despre asta numai ca nu am avut cum sa ne vedem. I-am spus ca imi pasa si ca sunt alaturi de el dar tot rece a ramas... Parca nu ii mai pasa, nu stiu l-am plictisit. Vorbim zici ca suntem 2 straini nicidecum ca am fi impreuna. Inainte era altfel, ii pasa, ma alinta dar acum nimic... Ce as putea face? Imi este drag si nu as vrea sa il las sa plece pur si simplu. Cum sa il fac sa se "reindragosteasca" de mine?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu il poti face sa se reindragosteasca de tine, tipul nu mai e interesat de tine si ar trebui sa faci la fel

| neutrino a răspuns:

Relatia voastra s-a sfarsit pana sa inceapa. Baiatul nu a fost impresionat de tine. Ghinion.

| h3r a răspuns:

Tu ai mai postat întrebarea asta, presupun că răspunsurile nu au fost mulțumitoare deoarece majoritatea te-am sfătuit să-l lași în pace pe tip.
Nu ai cum să-l aduci înapoi fără voia lui, iar tu ți-ai dat seama că nu vrea nimic cu tine, însă ești căpoasă.
Dacă după nici 2 săptămâni nu vorbiți, acum la început, atunci când o faceți?
Tu ai sentimente pentru el, însă el nu.

E chiar așa greu?

| RedheadOnTheRun a răspuns:

El nu te mai vrea, asta e evident. Evident pentru noi, cei care citim situatia descrisa de tine. Tie vad ca nu iti e clar.
Degeaba ti-e drag daca lui nu ii pasa. Oricum vorbeste cu el, fii hotarata si intreaba-l exact daca simte ceva pentru tine daca nu sa te lase in pace. E cam aiurea sa o lungeasca cu scuze precum "Am probleme"..chiar daca le-ar avea..nu etsi tu vinovata. Mie mi se pare ca te tine de urgenta, in caz ca nu ii ies lui combinatiile cu vreo alta fata laughing. Ar trebui sa ai pretentii mai mari de la tine si sa nu te milgesti asa de un neica-nimeni care te-a vrajit cu vorbe dulci si cu fapte 0

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Esti*,milogesti*
Off,scuze.

| Suleiman a răspuns:

Dai timp poate l-ai solicitat prea mult baietii mai au nevoie si de timp liber

| sk0rpaNNN a răspuns:

Un oral rezolva orice problema in relatiii laughing)