| anonim_4396 a întrebat:

sad Sunt intr-o relatie cu un baiat de aproximativ 2 saptamani si nu stiu ce sa mai fac. El se comporta cam ciudat de lan un timp, imi raspunde dupa 10-20 de minute daca ii dau mesaj, nu ma mai alinta numai e deloc cald ca in prima saptamana. Am vorbit cu el despre asta si a zis ca a avut probleme si numai zile proaste si ca o sa vorbim fata in fata despre asta numai ca nu am avut cum sa ne vedem. I-am spus ca imi pasa si ca sunt alaturi de el dar tot rece a ramas... Parca nu ii mai pasa, nu stiu l-am plictisit. Vorbim zici ca suntem 2 straini nicidecum ca am fi impreuna. Inainte era altfel, ii pasa, ma alinta dar acum nimic... Ce as putea face? Imi este drag si nu as vrea sa il las sa plece pur si simplu. Cum sa il fac sa se "reindragosteasca" de mine?

Răspuns Câştigător
| DenissaGyöri a răspuns:

Pai in primul rand, ar trebui sa aplici vechea vorba romaneasca: daca iubesti o persoana, las`o libera. daca ramane langa tine, este a ta, iar daca nu, niciodata nu a fost. Poate si respectivul are probleme dupa cum spune, da`i un ragaz. daca va fi sa fie al tau, totul se va remedia, iar daca nu, sfatul meu e sa renunti la el..deoarece iubire cu forta nu se poate, pentru ca daca te incapatanezi sa il tii langa tine cu orice scop, relatia voastra nu va fi o relatie, ci o obligatie.happy

| elleme a răspuns (pentru DenissaGyöri):

Multumesc pentru sfat! :*

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Lasa-l sa plece pur si simplu, cu forta nu il poti tine daca s a plictisit si nu pare interesat de tine

| elleme a răspuns (pentru mona):

Stiu ca dragoste cu forta nu se poate! Dar el s-a tinut dupa mine pana acum si cand m-am indragostit de el nu-i mai pasa sad

| mona a răspuns (pentru elleme):

Asa sunt baietii...[unii]

| VadTot a răspuns:

Ai facut o cu el? Ori l ai refuzat?
Deci ori a profitat de tine ori.nu te mai poate astepta! Deci uita l! Si apropo ce anume indragesti la el?
Faptul ca iti arata ca nu ii este deloc drag de tine tine?

| elleme a răspuns (pentru VadTot):

Inainte nu aveam niciun interes pentru el, nici prin gand nu mi-ar fi trecut ca o sa fim impreuna... el m-a facut sa ma indragostesc

| VadTot a răspuns (pentru elleme):

Imi pare sa ti spun, dar am impresia ca el doar si a bautut joc de tine! A Vrut doar sa te faca sa te indragostesti de el si atita tot!

| h3r a răspuns:

Nici măcar 1 luna n-a fost în stare să se prefacă?
Spune-i în față că te deranjează indiferența lui, nu-l vezi deloc implicat și prea mulțumit de relație.
Pleacă acum, n-o să suferi.

| ALWAYSBELIEVE15 a răspuns:

Lasa-l in pace. Nu-i mai trimite mesaje, nu-l mai suna, nu intra in vorba cu el, pur si simplu ignora-l. Nu ca sa te razbuni, pur si simplu sa-i lasi timp sa-si dea seama ce se intampla cu el sau sa-si rezolve problemele. Daca-l stresezi, va iesi si mai urat si poate se alege cu o despartire, deci..asculta-mi sfatul si va fi bine happy

| ALWAYSBELIEVE15 a răspuns:

Nu-i mai trimite mesaje, nu-l mai suna, nu mai incerca sa intri in vorba cu el, pur si simplu ignora-l. Nu ca sa te razbuni pentru indiferenta lui, ii dai doar timp sa-si rezolve problemele ( daca le are) sau sa-si dea seama ce vrea de fapt. Evita sa-l tot stresezi cu ingrijorarea ta, ca altfel poate sa ajunge cu o despartire. Deci ai face bine sa-l lasi ceva timp in pace, acorda-i libertate. Asculta-mi sfatul si va fi bine happy

| elleme a răspuns (pentru ALWAYSBELIEVE15):

Am mai incercat asta odata dar nu a tinut mai mult de o zi pentru ca a doua zi m-a bagat el in seama si apoi am inceput din nou sa vorbesc cu el... laughing
De data asta o sa incerc sa nu mai fac asa :* multumesc pentru sfat!