| Aron7474 a întrebat:

Buna TPU! Sunt nou aici.
Am 27 de ani și nu am fost niciodată cu o fata, nici măcar nu am vorbit cu una, problema e ca sunt foarte timid și nu ies nicăieri decât la munca și înapoi acasă..credeți ca de acum as mai putea sa îmi găsesc pe cineva?
De un timp m-a prins o tristețe profunda, mai ales când vad pe Facebook pe toți foștii mei colegi de generala și liceu căsătoriți.
Sunt atât de timid ca dacă ar veni o fata la mine eu n-as putea scoate nici măcar un cuvânt,nu îmi pot controla deloc emoțiile
Sunt foarte singuratic de fel,locuiesc singur și nici nu am prieteni, nu ma cauta nimeni, de abia primesc un apel o data pe luna de la mama
Ce as putea sa fac?
Dau funda!

180 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

Discuta cu un psihoterapeut. Asta e singura si cea mai buna solutie. Nu astepta sfatul minune pentru ca problema ta nu are rezolvare peste noapte. Necesita timp.

| Aron7474 explică (pentru Miruna333):

Am fost și la psiholog, nu m-a ajutat cu nimic, doar bani dați în vant

| Miruna333 a răspuns (pentru Aron7474):

Unul singur?

| Aron7474 explică (pentru Miruna333):

Am mai vorbit și cu alții dar mai mult pe net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ce sa faci! Nu ai personalitate, ești pămpălău, așa e gena ta nu ești tu de vina, nu ai abilități de comunicare, sociale, asta e ceva foarte grav fiindcă tu ai aproape 30 de ani. Totuși îți poti găsi o fata dar te va domina,vei fi că un fel de catelus in relație.
Alta posibilitate e sa devii bogat
Tu ești mai mult decât cuminte,fetele nu mai căuta de ani buni genul asta de băieți timizi sensibili,plăpânzi. Le plac băieții mai fioroși,masculini, dominanți, și alea care sunt cuminți tot genul asta de băieți căuta. Daca nu ai tupeu nu ai șanse. Singura metoda ar fi sa mergi la sala de kickbox, sa te călești,o sa fi o perioada sac de box că ești foarte timid dar după te vei schimba, vei deveni dur, și foarte încrezător. Doar un șoc de proporții mari te poate schimba, gen moartea cuiva drag, a unui părinte. Cunosc un caz când ăla era pampalau, și după ce a murit maica-sa s-a schimbat la 360°
Dar prima dată fa sala și după 2-3 luni poți să te apuci de un sport de contact mai dur. Trebuie sa te automotivezi sa devii mai al dracu. La ce să îți folosească sa fi prea bun? Omu bun e luat de prost mereu,trebuie sa înveți să devii șiretlic in situațiile în care se cer să nu te lași calcat în picioare de nimeni. In Romania nu poți impresiona cu bunătatea că e un popor de cocalari, educația e la pământ.
Nu trebuie sa te schimbi sa fi plăcut de nimeni, dar trebuie in schimb sa devii cea mai buna versiune a ta, sa te dezvolți personal, sa dai cu pumnul în masă, sa ii subjugi pe toți care nu dau 2 bani pe tine,să cauți să îți fie doar ție bine și iubitei tale daca acesta va fi o tipă ok,in rest sa nu te increzi în nimeni că lumea o sa caute să te distrugă fiind vulnerabil, sa privite după tine, când îți merge bine, când regresezi atunci toți îți vor închide ușa în nas. Trebuie sa fi vigilent, sa nu ai încredere în nimeni, doar in tine, sa nu ai așteptări mari de la femei că foarte multe coarde se dau femei sfinte, iar tu ești o țintă ușoară

| Aron7474 explică (pentru anonim_4396):

Asa e, ai dreptate

| DixieBloom a răspuns:

Nu recomand întrebarea asta pe un tip de site ca TPU, sincer. Încearcă să-ți găsești defectele și îmbunătățește-te, citește cărți de dezvoltare personală, vorbește cu tine în oglindă. Cred că schimbarea vine din interior și cred că te vei simți mai stăpân pe tine.

Apropo, mai sun-o și tu pe mama ta. Nu mai crea „ziduri" în loc de poduri. Să știi că e important pentru o fată să știe cum te comporți cu mama ta.

| LonelyGuy07 a răspuns:

Sa te obisnuiesti cu ideea ca ai sa mori singur si trist, ce crezi ca ai putea altceva face la o asemenea varsta fara gram de experienta? raspunde tu

| LonelyGuy07 a răspuns:

Poti sa te masturbezi uitandu-te la fete ce fac videochat sau sa vorbesti cu ele, stiu ca suna aiurea si nu e ceva wow, dar cel putin eliberezi tensiunea sexuala, te ajuta noaptea sa pui capul pe perna, eu unul asa fac si nu imi e rusine sa o recunosc, avand 30 de ani si sunt intr-o situatie similara ca a ta, urat ca dreacu, nu ma baga in seama nicio fata la munca, pe strada etc, numai vorbesc pe site-urile de dating! am si refugiul meu care ma ajuta sa uit de rusinea asta cu jocurile de noroc, nu ai ce face daca nu ai nici prieteni, anturaj cu care sa se iveasca ceva undeva cu o femeie, efectiv esti TERMINAT cu toate ca nimeni de aici nu o sa iti recunoasca lucrul asta! asta e viata pentru unii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasă mi Facebook ul tau sau Instagram ul sa vorbim.

| Aron7474 explică (pentru LonelyGuy07):

Știam de mic ca o sa mor singur și trist sad

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru Aron7474):

27 e o varsta la care trebuia sa fii cel putin insurat, numai zic de copii ca o duc la extrem, tu fiind in urma cu lumea cu societatea in care traiesti, fara sa experimentezi iubirea aia inocenta din timp si alte rahaturi, nu stiu daca iti va fi asa usor sa sari din lac in put si doar un procent extrem de mic de fete sa nu zic femei ar accepta un baiat de fapt barbat fara 0 experienta sexuala, iti garantez eu 100% lucrul asta oricine te-ar minti pe site-ul asta din fete, so you are *** up my friend

| Aron7474 explică (pentru LonelyGuy07):

Știu ca mi-am ratat viata și o sa mor singur, acum am o stare și mai proasta

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru Aron7474):

Nu trebuie sa te simti ofensat de ce spun, e doar realitatea dura pe care nimeni nu ti-o spune in fata, e dreptul tau sa speri ca odata se va schimba ceva in viata ta si o sa apara o femeie care sa te accepte pentru ce esti ca om, dar foarte putin probabil, parerea mea, nu stiu acum tu stii mai bine! asa ziceam si eu la 24 si am ajuns tot un ratat cu femeile nefootut la 30 de ani si timpul trece atat de repede inca lunile au devenit anii

| Aron7474 explică (pentru LonelyGuy07):

Asta e

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru Aron7474):

Ma bucur ca ai inteles, fii puternic, te inteleg foarte bine sunt in acelasi asentiment si situatie, dar putem trai si asa, ca vrem sau nu vom fi nevoiti, incearca sa uiti de problema asta cu alte hobby-uri sa nu ramai deprimat toata viata pe motivul asta ca nu apuci 50 de ani iti zic garantat

| Aron7474 explică (pentru LonelyGuy07):

Cred ca nici 30 nu apuc, dar e mai bine asa

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru Aron7474):

E nu apuci, tu crezi ca esti singurul aflat in situatia asta, suntem sute sau poate chiar mii, aia cum au apucat si inca sunt in viata, daca e sa ai ganduri de sinucidere n-ai decat, dar daca e sa o faci sa merite, daca intelegi la ce ma refer, o viata faina sa ai

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru Aron7474):

Ca o gluma, chiar ar fi de de bun augur pentru autoritati un nou caz Dinca happy dupa atatia ani laughing)))))))))

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru Aron7474):

Stii vorba aia o laba face cat 10 femei, te scuteste si de banii de boliwinking

| Aron7474 explică (pentru LonelyGuy07):

Nu e vorba doar despre sex.pur si simplu sunt singur..eu pun pret mai mult pe dragoste

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru LonelyGuy07):

Scârboasă glumă.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru SirenicaCuMomite):

Pai daca are ganduri de suicid din cauza asta de ce sa nu umble si la cauza? zic si eu si de data asta nu fac nicio gluma

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru SirenicaCuMomite):

Asa dupa mintea ta, ala de ce crezi ca a recurs la asemenea gest, stim foarte bine de ce e de la sine inteles, in fine, dam in altceva

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru LonelyGuy07):

Mă refeream la gluma despre Dincă.

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru LonelyGuy07):

Nu înțeleg la ce te referi.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru SirenicaCuMomite):

Am inteles omule nu sunt prost, exista orice posibilitate, nu l-am sfatuit personal sa faca lucrul asta, dar cand iti ajunge cutitu la os nu se stie niciodata, hai nu am chef de spam, seara faina

| Drimmero a răspuns (pentru LonelyGuy07):

"27 e o varsta la care trebuia sa fii cel putin insurat, numai zic de copii ca o duc la extrem"

Cine zice asta? de unde pana unde?

| MorcovMajestic a răspuns (pentru Drimmero):

Sa fim seriosi daca nu ai gasit pe nimeni sa te suporte pana la 27, dupa e de 100 de ori mai greu spre imposibil rolling on the floor

| MorcovMajestic a răspuns:

La tine suna mai mult a blocaj psihic decat a timiditate
Ti-e frica de oameni? Te simti inferior?
La psiholog sau terapeut specializat in anxietate si temperamente poti invata metode de coping
Si morbidrick ti-a dat sfat bun