| Roxy_6389 a întrebat:

Suntem impreuna de o saptamana, ne stim de cand eram mici, eu am 16 ani, iar el 18. A fost plecat in Spania de 4 ani, am vorbit pe facebook cat era plecat si cand a venit acasa l-am asteptat la varul lui. A fost ceva minunat cand l-am vazut dupa atata timp, am stat si am povestit multe, ne-am adus aminte ca pana sa plece nu prea ne suportam si ne certam. Ne-am indragostit unul de celalalt din prima clipa in care ne-am vazut. Am hotarat sa formam un cuplu, se poarta frumos cu mine, este genul de baiat care nu injura, nu fumeaza, nu bea si mai ales stie cum sa se poarte cu o fata. Cel mai rau este ca el pleaca inapoi peste 2 saptamani, dar mi-a promis ca in 2-3 luni se intoarce. El vrea sa facem dragoste, imi doresc chestia asta, simt ca el este alesul meu ( nu vreau sa ma criticati, sa ziceti ca nu am minte si nu stiu ce, pentru ca nu este asa ). Nu ma preseaza cu asta, imi spune mereu sa ma duc cu el, s-au daca nu in vacanta de iarna sa imi i-a bilet sa ma duc acolo, cu toate ca ai mei nu o sa ma lase. Vreau sa lupt pentru relatia asta, chiar daca este putin mai greu cu distanta. Spune ca isi doreste o relatie serioasa cu mine, baiatul asta chiar merita sa fie iubit. Pur si simplu numai la el ma gandesc. Vreau si eu niste sfaturi, ce sa fac? se merita sa o fac cu el si sa lupt pentru relatia asta? nu vreau raspunsuri data in bataie de joc s-au sa ma criticati. Multumesc anticipat, dau funda.

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca te iubeste si ii pasa de tine, va avea grija sa termini scoala si sa ai o meserie, inainte sa apara alte complicatii.
Porniti la drum cu dreptul.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Cred ca doar tu stii daca se merita sau nu pentru ca tu il cunosti mai bine.
Totusi, eu zic sa mai astepti si sa nu te oferi pe tava din prima. Spui ca isi doreste o relatie serioasa. Lasa timpul sa treaca si vom vedea daca chiar asta isi doreste.

| SkyPilot a răspuns:

O relatie la distanta este foarte dificil de mentinut. Veti suferi amandoi chiar daca va fi numai lapte si miere intre voi.
Parerea mea este sa nu i te oferi acum. O sa lasi impresia de fata usurica, daca nu te gaseste cand crede el ca ar trebui sa fii acasa o sa isi faca fel de fel de ganduri si increderea lui in tine se va eroda. Probabil ca esti virgina, mai asteapta un an sau doi, vezi cum merge relatia si fa-o atunci daca o sa crezi ca este cazul. Nu te grabi!
Gandeste-te bine, eu am trecut prin asa ceva si stiu ce iti spun!

| grab a răspuns:

Draga, ai spus tot... daca simti ca trebuie cu el atunci faceti-o si traiti momentul. cate nopti mai sunt stati nedespartiti noapte de noapte sau seara de seara daca sunteti minori si trebuie sa dormiti acasa. happy varsta: meah. ce-i 16 ce-i 17, tu sa fii sanatoasa si sa nu ramai gravida.
relatiile se mentin si la distanta dar cu mult efort.

| corhaz a răspuns:

Sper si eu sa merite.si sa nu fie o vrajeala din partea lui. avand in vedere ca ti-a cerut asa repede sa faceti dragoste e cam clar scopul dar pentru binele tau sper sa ma insel de data asta

| Malvin2012 a răspuns:

Esti curva!

| mariaalexandra97 a răspuns:

Eu sa mai astepti putin nu te grabi ca fata mare la maritat, daca te iubeste si vrea sa aveti o relatie serioasa te va astepta.Cum ai spus tu sunteti impreuna doar de o saptamana mai asteapta putin si vezi cum se comporta cu tine, ca toti baiti la inceput sunt numai lapte si miere.Eu sa vorbesti si cu parinti tai si vezi ei ce iti spun si tine cont de acele vorbe ca ei vor ca tie sa iti fie bine pup :* Ai grija de tine si gandeste-te la ce ti-am spus

| natalia35 a răspuns:

Deci dupa cum spui tu ca stau lucrurile... .hmmmm....ai mai multe sanse sa il vezi inapoi la tine daca nu te culci cu el decat daca te culci ....stai atenta cu" fat frumos asta pe cal alb" ca el este de o 1000 de ori mai smecheras decat tine tinand cont de faptul ca are ceva timp in Spania...te pup si sa ne tii la curent