| tepeliga a întrebat:

Va rog frumos ajutati-ma, acum 4 ani am cunoscut o fata pe nume Silvana si m-am indragostit de ia eu aveam 20 iar ia 16 parinti ei nu au fost de acord cu relatia noastra iar parinti mei neau sustinut, dupa 6 luni m-am culcat cu ia iar mama ei m-a dus la politie sa ma bage la viol mi-a facut dosar politia au intrebando pe ia daca am violato, iar ia a zis ca nu ca ia ma iubeste pe mine si vrea sa fie cu mine, mama ei a loato acasa cu forta si o maltrata o batea foarte rau sa ma declare la politie iar ia nu vroia. intr-o zi m-a sunat de la scola ca nu mai suporta iar eu m-am dus si am loato la mine acasa am trait frumos 2 ani dupa care ei i-a venit dor de mama ei si am lasatot sa se duca la ia mama ei tot i baga in cap sa plece de la mine i-a promis marea cu sarea in fine a plecat eu nu puteam sa stau fara ia si o tot cautam si ma duceam la ia acasa iar socrumeu si cu soacramea mau loat la bataie eu am stat sa iau bataie am facut box 5 ani si puteam sai rup dar nu am vrut pentru ca o iubesc pe ia foarte mult si nu am reusit sa o iau inapoi. masa vazand ca nu sacapa de mine a vrut sa o trimita in austria la fratele ei in seara cand sa plece ma sunta pe ascuns si mi-a zis sa vin dupa ia, mama ei a pus-o la tren iar eu fugeam disperat dupa ia cu taxiu pe care munceam la vreo 50 km am ajuns inaintea trenului si am loato (cred ca trebuia sa o las sa plece)am ajuns acasa la mine ia neam cununat cu acte am facut cununia foarte frumos ne iubeam foarte mult ne vorbind cu masa de 2 ani acum vreau 7 zile dupa ce am venit din spania am vazut-o foarte suparata nu stiam ce e cu ia o iubesc foarte mult nu vad viata mea fara ia e totu pentru mine luni seara am facut dragoste si mi-a zis ca ma iubeste foarte mult iar dimineata a plecat si mi-a zis ca pleaca iar eu am crezut ca pleaca la servici dar ia disparuse. stau si plang de nu mai pot ma doare capu in 6 zile am slabit 6 kg nu mi-a gresit cu nimica nu m-a inselat nu mi-a facut nici un rau mi-a lasat un bilet pe masa zicadumi cai pare rau ca ma iubeste dar are nevoie de liniste si ca aici nu a gasit-o vrea sa stea un timp singura sa vada ce vrea sa faca cu viata ei la mine nu exista viata mea viata nostra da un prieten a vazut-o cu sora ei prin oras nepasatoare iar eu stau si pang ia vrea o facultate VA ROG FRUMOS ajutati-ma CARE ESTE IN MASURA. SA MAI ASTEPT CA O SA MA SUNE SAU CE SA FAC CA NU MAI POT- SAU SO CAUT EU

Răspuns Câştigător
| valy a răspuns:

Eu spun sa o lasi un timp sa isi vada de viata ei.cauta si tu sa te opresti din plans.si din suferit.stiu ca e greu dar macar incearca. faza e ca ati trecut prin foarte multe amandoi.mai ales ea ca fata. e mai sensibila, e mai...
Ar trebui sa vezi cu ce iti ocupi timpul cu ceva.sa nu te mai gandesti la ea.munceste mai mult.dormi mai mult.mai las-o un timp, si dupa vreo cateva luni.sa o suni.sa o intrebe ce face.si daca mai are sentimente pentru tine.si daca mai vrea ceva cu tine. daca te iubeste cu adevarat...va veni si mai repede la tine.sau atunci, daca dupa timpul asta tot te pune sa o astepti. e timpul sa speri la altcineva, care sa te faca fericitsadimi pare rau dar dupa cum simt prin cate ai trecut, ar trebui fata asta sa iti sarute picioarele.

20 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca ar trebui s-o intelegi si sa-i lasi putin timp de reflectie. In orice casnicie, mai ales in primii ani, intervin unele diferende, sigur ca majoritatea le rezolva impreuna, fara parasirea domiciliului, dar exista si asemenea cazuri, precum este al vostru.
Dupa cateva zile, daca nu s-a inapoiat singura la domiciliul conjugal, atunci poti s-o cauti si sa aveti o discutie serioasa despre ce vrea fiecare. Nu este o idee rea sa accepti ca ea sa urmeze o facultate, mai ales daca nu aveti copii, trebuie sa te gandesti si la binele ei, nu numai la al tau, eu apreciez persoanele care vor sa studieze. In orice caz, inainte de orice, nu face ceva pripit, pentru care ar putea sa-ti para rau ulterior. Eu va doresc sa va impacati rapid si sa aveti o viata buna impreuna si fericire. Numai bine!

| Zenithf a răspuns:

Facatura dracului, parintii ei sunt niste diavoli si imi parea rau pentru tine si pentru amandoi. Cand parintii sau oricine altcineva se baga intr-o relatie nu iese bine niciodata, singurul lucru bun pentru tine este sa cauti mangaiere in alta parte, vad ca esti un baiat muncitor si am sperante pentru tine, ca-ti vei gasi o fata buna si harnica ca si tine si niste parinti care sa te vada ca si pe copilul lor. Dumnezeu sa te ajute

| EUSIATIT a răspuns:

Daca a plecat si sunteti casatoriti ok trebuie sa vina acasa. dar daca nu vrea nu ai ce face. Ea a ales si dragoste cu forta nu merge. Ai viata inainte nu te necaji. o sa gasesti o persoana care sa ti merite dragostea.

| Luori a răspuns:

Aoleoooo, traiasca limba si literatura romana!
Sfat 1 : nu "ia ", ci "ea"
Sfat 2thinking Hm, linisteste-te. In primul rand asta este viata. Iubirea te incearca. Macar iesi cu capul sus din toata inmcurcatura asta. Este clar ca tu stii ce vrei, si anume : vrei sa fii cu ea. O iubesti, am inteles. Daca ea nu a inteles ca o iubesti atunci este proasta. Esti in stare sa faci orice pentru EA [ nu iawinking ] Ba baiatule! Este viata ta, nu te arunca asa in depresie! O sa mai iubesti, daca aceasta relatie nu merge. Daca este scris sa nu mearga, sa fie neintelegeri, atunci TU NU POTI schimba asta. Usor ar fi sa accepti si sa o lasi mai moale!
Fata asta nu este hotarata ce vrea de la viata ei. Te poate abandona oricand crede ea ca nu se simte bine langa tine! Laso, nu o mai cauta un timp, las-o sa isi puna ordine in viata ei, nu o obliga sa vina cu tine pentru ca oricand va gasi ocazia ea va pleca! Este foarte clar ca nu stie ce vrea de la viata ei, ca este nehotarata pe ce drum sa continue :alaturi de tine, sau singura si alaturi de parinti. Ai salvat`o de multe ori, dar nu poti face asta la nesfarsit mai ales stiind ca ea peste ceva timp isi va schimba parerea. Daca sunteti destepti atunci veti avea o conversatie lunga, placuta despre viitorul vostru! Ii vei accepta orice decizie va lua EA, pentru ca dupa cum ai spus tu : o iubesti. Insa nu lasa iubirea sa te arunce intr-un intuneric, pentru ca nu asta este rolul ei. Nu te lasa orbit mai mult decat esti si revino`ti! Poate ca realitatea este alta in cazul tau.

| anka a răspuns:

Las-o sa se linisteasca, daca vrea fata sa dea la facultate las-o si dupa un timp veti sta amandoi si veti vorbi despre ce aveti de facut mai departe.

| Ganduri albe a răspuns:

Dupa parerea mea ea a plecat sa petreaca un anumit timp cu familia... poti iubi mai multe persoane in acelasi timp deci si familia e importanta pentru ea si vrea sa mai petreaca timp si cu surorile, fratii, parintii. Poate vrea sa ii convinga sa fie de-acord cu relatia voastra... Fii tare!

| jarulitza a răspuns:

O femeie nu se suceste singura niciodata cand iubeste un barbat cu adevarat, poate a fost influentata de cineva. Daca a trecut prin atatea pentru tine si langa tine fii sigur ca te iubeste dar probabil ca i s-a spus ceva sau a fost luata in deradere ca nu o sa aiba niciun viitor etc.Caut-o,spune-i ca nu esti impotriva sa faca o facultate, ajut-o si sprijin-o. Daca nici asa nu merge...Las-o in pace si asta e.macar incearca.Bafta

Răspuns utilizator avertizat
| Brotacel a răspuns:

Buna!

Las-o sa se linisteasca, poate chiar are nevoie de un moment de liniste si vrea sa fie singura. Daca te iubeste asa de mult cum spune, se va intoarce la tine. Nu ati trecut prin atatea greutati cu bine degeaba. Relatia voastra va ramane stabila, dar poate are nevoie sa isi faca ordine in ganduri. Multe femei procedeaza asa. Stai linistit, se va rezolva.

Pa, pa.

| Creatza_4434 a răspuns:

Interesanta povestea voastra.Rar mai gasesti barbati care sa iubeasca in adevaratul sens al cuvantului o femeie...Parerea mea e ca ai luat-o prea de mica.Ai crescut-o, dar acum te-a lasat. Daca chiar te iubeste atat de mult cum spune ea te va cauta.Las-o un timp sa se gandeaasca.Nu fi insistent cu ea ca o vei sufocawinkingtake carewinking

| Mikka_1023 a răspuns:

Incearca sa o cauti tu, si sa o intrebi de ce a procedat asa! probabil are o explicatie f buna...deoarece a procedat asa...succese! sati mearga bine!
app e f trsita povestesad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei ca parintii fetei sa fie de acor dovedestele ca o iubesti pe fata, mergand la ea acasa ducandui flori mamei ca so inbunezi dupa care intreabai pe ei daca vor sa o lase la un film la un suc ai sa vezi ca vei reusi asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa nu mai suferi atat oricum daca te iubeste cu adevarat o sa se intoarca iar daca nu, e clar ca nu te merita. o sa gasesti u fata care sa te iubeasca cu adevarat daca ea nu o sa se mai intoarca. oricum in ziua de azi trebuie sa fi foarte atent sa nu iti vinzi sufletul oricui.am trecut si eu prin asta...stiu cum e dar fi optimist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint in aceiasi situatie cum esti u/dar mie mi-e frica sa nu ma bage la viol ue am 17 ani iar ea are 14 ani si parinti eie nu ma vrea de nicu fel ce sa cred ajuta-ma si pe mine te rog?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai spus toata povestea.ai face bine sa spui tot.cum ai batuto pe silvana si pe maica-sa, cat de urat te-ai purtat cu ea... e usor sa judeci atunci cand faci pe victima

| MayanMistica a răspuns:

Comentariul tau are pe undeva punct si virgula?

Răspuns utilizator avertizat
| Justlove13 a răspuns:

Nu o lasa, du-te dupa eastraight face vorbeste cu ea, vezi ce s-a intamplat cu ea sa iti zica daca ai gresit. Daca o lasi sa se 'linisteasca' si e putin naiva si lumea ii baga strambe, degeaba plangi acum o sa plangi mai incolo. Adui aminte de clipe frumoase tot ce ati facut frumos impreuna. cred ca exista asa ceva. Eu zic ca daca lupti putin reusesti, asa e viata iti da si bune dar si rele. Te incearca.big grin succes. sper sa aud lucruri bune din partea ta.

| Agliceriu_Andreea_1998 a răspuns:

Hey am citit aceasta poveste si mi se pare foarte trista mi-au dat lacrimile insa am o intrebare cand ai luat-o la tine acasa ea avea tot 16 ani si nu ai avut probleme cu politia ca ai luat-o la tine...sunt in aceeasi situatie si vreau cand implinesc 16 ani sa ma put la el chiar daca parintii mei nu sunt de acord oare se poate?sad

| tepeliga explică:

Aici nu spun niic 10%prin cate am trecut noi