| samira1 a întrebat:

ce sa fac? merita sa continui? o sa se intoarca la ea daca ne certam?
am o relatie cu un baiat care sta in concubinaj cu prietena lui de 1 an, cu acest baiat am mai fost impreuna in copilarie, dar din cauza distantei nu am mai tinut legatura dar acum ca ne-am reintalnit, suntem aproape, suntem iar impreuna, prietena lui trebuie sa plece in spania peste cateva zile si mi-a promis ca va vb.serios cu ea ca nu mai are rost relatia lor bla bla, ea stie de relatia noastra, s-au certat de multe ori pe tema asta dar el i-a zis ca nu o sa ma lase pentru ca ma iubeste, sa plece sa-l lase in pace, ma simt f bine cu el, este atent cu mine, vine sa ma vada si la 12 noapte ei spnandu`i alt motiv si nepasandui daca il crede sau nu, cand iese in oras iese cu mine, a si mai e ceva, de cand este cu ea o singura data a scos-o in oras in rest doar singur sau cu prietenii lui, dar de cand suntem impreuna nu iese nicaieri fara mine plus ca se afiseaza peste tot cu mine, chiar si in fata celor care ii cunosc prietena, imi vb. de viitor vrea sa ne mutam impreuna sa ne facem familie, pe parcurs copiii...

4 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

Cam dificil baiatul asta, se joaca cu amandoua.Iti place sa-l imparti cu ea? eu zic ca tine la fata respectiva, daca au cel putin un an impreuna.Ar trebui sa aleaga, daca vrea sa ramana cu tine sa nu o mai chinuie, sa-i spuna adevarul.Cat timp ai cu el? Depinde de tine daca relatia va merge, dar mai sigur ar fi sa nu intrii in joc.Pana la urma e viata ta, faci ce vrei.

| Te besk a răspuns:

Eu iti recomand sa mai astepti o lua poate doua, pentru ca poate daca vine inapoi prietena lui din spania, poate ca ramai singura, poate de aia iti zice acu ca vrea sa fie cu tine pentru ca nu vrea sa fie singur cat timp este plecata prietena. dupa aia ramai cu morarul la pamant! Succes. pup

| ewen a răspuns:

Eu zic sa-ti gasesti pe cineva care este 'liber' iar nu pe unul pe care sa-l imparti.

| samira1 explică:

Se pare ca a meritat sa mai astept pentru ca in final m-a ales pe mine. si nicidecum nu am fost doar o "inlocuire" a ei cat tp a fost plecata. va multumesc mult oricum pentru sfaturi