| AliaIoana a întrebat:

Știu că este o întrebare cam ciudata, dar...
Cum a fost primul vostru sărut? Unde s-a întamplat?
Curiozitate laughing
Dau fundă la cel mai fain răspuns! :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum câțiva ani, în vară, ieșeam pe vremea aia cu prietenii de la bloc. Un tip care era în vacanță la bunici în orașul meu, era prieten cu un tip din "gașca" noastră.

Și era frumos și de treabă și idk, mi-a plăcut. Am început să ieșim în fiecare seară, timp de câteva săptămâni până într-o seară când m-a condus până în spatele blocului.
Am mai scris acum ceva timp printr-un răspuns, ce fail a fost.
Era foarte aproape de mine și în momentul în care m-a cuprins cu brațul, m-am împleticit pe picioare și l-am călcat din greșeală. laughing

M-am simțit awkward. Tot ce voiam în momentul ăla e să mă înghită pământul. Norocul meu e că era întuneric, și nu observase cât de roșie eram.
Mă gândeam că n-o s-o mai facă, și în momentul ăla am realizat cât de mult vreau să mă sărute, încât aproape că am făcut-o eu. laughing
Dar într-un final, m-a sărutat iarăși și chiar dacă eram paralelă cu tot ce înseamnă sărut, presupun că a fost ok.

Dar primul meu sărut nu se compară deloc cu primul sărut cu cineva de care sunt atât de îndrăgostită.
E altfel când te săruți cu o persoană de care pur și simplu-ți place și o persoană pe care o vrei atât de tare.
E ca și cum ar fi oxigen, și tu esti disperat să respiri.

Și-ți simți capul plutind, ca și cum ai fi complet liberă și nu-ți mai aduci aminte unde ești și nici măcar nu te gândești. La nimic. Știi doar că în momentul ăla, e tot ce vrei și ești fericită.

7 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Pare ciudat dar la inmormantare la nasi-mea, am cunoscut prima mea gagica.
Deci ii multumesc nasei ca s-a dus chiar atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost dragut, cu o fata pe care o cunoasteam si era toata numai un zambet. In fata casei unui prieten. A inceput sa se rujeze (cu mine de fata si inca un prieten) asteptam sa treaca masinile ca sa ne putem face "treaba" laughing, se intampla a doua zi dupa revelion, cam acum ani si ceva. A fost fain laughing

| Viitorulapropiat a răspuns:

Eram la mare intr-o excursie cu scoala si am participat la un concurs in care a trebuit sa-mi aleg din toata tabara o partenera cu care sa defilez...am ales o fata total necunoscuta, ne-am imprietenit, dupa defilare ne-am bagat impreuna si am sarutat-o... dupa doua zile ne-am despartit laughing si din acel moment am inteles ca este important sa nu te bagi cu cineva, pana nu o cunosti indeajuns de mult laughing

| AdelaElena88 a răspuns:

Hmm, a fost după mai bine de 3 sau 4 luni chiar de când ma întâlneam cu un băiat cu un an mai mare ca mine ( 15 ani) Fusesem amici în generala și prin luna ianuarie, după ziua lui am vorbit.Îmi spunea inițial problemele pe care le întâmpina cu fetele la liceu și am ajuns sa ne îndrăgostim unul de altul într un final laughing Era aprilie; pomii încă erau înfloriti și în aer era un parfum de tei.M à condus acasă, era seara.Ne am ținut în brațe ceva timp și apoi mi-a șoptit la ureche ca ar trebui sa fie mai îndrăzneț. EU nu mi am dat seama inițial ce voia sa spună, eram foarte emoționată totuși și inima îmi bătea foarte tare. Nu am apucat sa mai zic nimic pentru ca buzele noastre s au contopit într un sărut ( menționez ca m-a și aplecat puțin pe spate, în timp ce m-a sărutat.A fost foarte frumos.Ma bucur sincer ca primul sărut a fost cu un băiat cunoscut, nu la un joc stupid de adevăr și provocare.

| bobbyG a răspuns:

Am mers cu "iubi" si cu o colega la ma-sa colegei la munca, iar dupa ora am mers pe hol, m-a intors spre el si ne-am sarutat. Si dupa acea colega ne-a dat cate un pumn in spate amandurora laughing

| iDavidS a răspuns:

Ma cunosteam cu o fata de ceva timp si dupa intalnire am dus-o acasa si in scara blocului i-am spus sa stea putin si sa se intoarca iar eu am venit spre ea si am sarutat-o dupa am stat pana tarziu si ne imbratisam ne sarutam

| AndrewBOSS a răspuns:

Tot ce trebuie sa știi ca cand te săruți este bine.