| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Tocmai ce aflasem ca un baiat ma place, si vorbim mai mereu pe skype. Si da logic ca il plac si eu. Ne trimitem pupici pe whatsapp si altele dar nici unul dintre noi nu vorbeste despre asta desi stim amandoi ce simte unul pentru celalalt... Ce as putea sa ii zic sau cum sa ma comport sa il fac sa fim impreuna? Eu sunt la o ora de orasul lui, as fi tare bucuroasa daca ar vrea sa ne intalnim dar e foarte timid, cica are si o iubita dar nu il cred, tot timpul zice ca vorbeste cu prietena lui da nu are curaj sa trimita o poza cu ea sau ceva. Si plus, eu am facut primul pas, m-a ajutat o prietena, e chiar FOARTE timid. Si eu sunt dar chiar il plac si da... Mi-as dori foarte tare sa fiu cu el, e de treaba, amuzant si altele. Stiti cum e atunci cand placi pe cineva, vi se pare atat: PERFECT

Daca ati citit pana aici mersi mult :* FUNDA

Răspuns Câştigător
| BlackBi a răspuns:

Incearca sa il convingi sa va intanliti, daca e o ora distanta nu e chiar atat de mare lucru >.> Daca reusesti sa il convingi ( iti tin pumii ) Zii ce simti pentru el, nu e greu sa-ti iei aer in piept si sa ii zici cu toata sinceritatea ca il placi / iubesti! Totusi, ia in considerare si varianta ca el are o prietena, adica ..meh verifica si tu pe Facebook. la cine da el inimioare sau cine ii da lui inimioare sau la comm... Asa poti fi si sigura sa nu intri dupa in probleme.
Fii deschisa cu el, si va fi si el chit ca e timid >.> timiditatea nu dureaza mult, trebuie sa aiba incredere mai mare in el. ^^ Bafta! Iti tin pumii^^

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai zis ce vârstă ai tu, si nici el, dar clar daca nu ai vârsta la care te poti căsătorii nu este intelept sa i ti dai intilniri.

| BeagleLover a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Amandoi 14 ani, si wtf

| VenomMMA a răspuns:

Foarte simplu: Il suni si stabiliti o intalnire. Apoi il iei de mana si-i spui tot ce simti pentru el. Daca tu spui ca este timid si ca n-ar face ''primul'' pas, fa-l tu. Pupicii astia de pe net, Instagram, Facebook, skype, nu se pun la socoteala.winking

| BeagleLover a răspuns:

Multumesc la toti pentru raspunsuri! :X

| AlexandruCurca a răspuns:

Pai eu zic asa, cand intri pe skype cu el in confa cu prima ocazie, ii zici sa iti dea webcam, dai si tu webcam si ii zici sa se uite fix in ochii tai, si ii zici ca tu il iubesti pe el, dupa intrebi daca si el te iubeste pe tine, el o sa zica da, si aia e. Bafta. Crede-ma, nu are de ce sa iti fie rusine, nu o sa rada, nu o sa faca nimic, o sa fie **** pe el. Eu zic sa faci asta. Bafta.