| fghjklkj a întrebat:

Am văzut o fata draguta pe Facebook care e din orașul meu. Am vorbit cu ea, i-am spus ca, cred ca o plac si am intrebat-o daca ne întâlnim si in viata reala, ea a spus da, dar ea vrea sa ies cu ea si prietenii ei, eu vreau sa iesim doar noi pentru ca sunt mai timid, eventual sa mă întâlnesc eu cu ea si apoi sa mergem la prietenii ei, infine. Cum sa mă comport când o sa ne întâlnim? Sa o iau in brate? Cum sa mă comport? Cum sa ii vorbesc?
P.S: Ea e mai mica cu doi ani.

Răspuns Câştigător
| Shun12 a răspuns:

Salut! Te-ai gandit ca ea vrea intalnire in gasca pentru ca si ea e prea timida pentru intanire in doi? Probabil vrea intai sa capete curaj cand e langa cei dragi.Virtual e usor sa spui da.
Nu stiu daca e ok direct cu imbratisarea,sau depinde de cat timp vorbiti si in ce mod.
Daca e la fel de timida intinzi mana in semn de salut si eventual un pupic pe obrazhappy Asta dupa ce vezi unele mici semne ca zambetul, felul in care ti-a strans mana, privirea etc.
O sa iti dai seama daca e mai dezinvolta. Pustoaicele de azi sunt directe, vorbarete.
Daca e in categoria asta nici nu trebuie sa vorbesti f mult, ci doar sa asculti bine.O sa ii placa f mult ca esti atent.
Ramai timid-multor fete le plac fastacitiilaughing pentru ca astfel ele controleaza conversatia si eventual o relatie.Dar nici foarte inchis sa nu fii.Dezvolta ideile incepute pe net.Invit-o la o inghetata.
Stiu ca inceputul e mai greu, dar vei fi surprins cu cata nonsalanta vei comunica dupa 2 minutele.
Legat de P.S.-ul tau..nu e nici f important, nici de ocolit.E bine sa tii cont de diferenta de varsta ca nu cumva intr-o navala de emotii si sentimente sa ii spui ceva nepotrivit sau sa ceri ceva ce nu se cere la inceput.
Fii natural! Daca ti-a zis da inseamna ca te-a placut asa cum esti, deci nu incerca sa impresionezi prin ceva care nu te defineste.Lucruri si vorbe simple, dar cu efect!
Bafta si incredere! Ce e natural vine de la sine! Sa ne spui daca doresti cum a fost si daca mai urmeaza si alte intalnirihappy Succes!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum sa o iei in brate? Vrei sa te creada vreun obsedat? Va salutati si incercati sa vorbiti pe anumite subiecte.

| RAY a răspuns:

Esti mascul daca leul alearga dupa tine ce faci? stai si timid si te manca,fi barbat, fi mai cu tupeu, conteaza fizicul,inaltimea, cum te imbraci, cu ce te imbraci, unde o inviti, ce faci, cum i vorbesti
sa pastrezi mereu contactul vizual
sa vorbesti 90% despre ea si despre tine ne plac oamenii care vor sa ne cunoasca dar nu care ne pun intrebarii gen c.i.a,fbi
nu parea un disperat,asta cu luatul in brate nu stiu,daca e timida te va respinge,totul sta in daca o atragi fizic,dupa intarnire nu-i da o tona de mesaje,relaxate daca nu merge next,esti tanar fi mai indiferent nu te milogi atatea,ai o sansa profiti de ea nu merge asta e, un mascul nu statea o vesnicie dupa o femeie in trecut ca muream tineri disparea specia de mult, inca ceva nu spune unei fete te plac ca isi pierdul cheful de a cuceri un baiat, vei vedea ca baietii rai, masxuli alfa au mult mai multe femei dar asta vei invata si tu, repet nu te panica fi relaxat ce se poate intampla atat de rau pe bune e un om ca tine, deci nu dau eu mari sanse se va plictisi de tine rapid dar in fine incearca, multa bafta

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Cum sa o iei in brate daca voi va cunoasteti doar de pe internet?
Vorbeste-i ca si atunci cand vorbiti pe internet.Gaseste anumite subiecte de discutie. Daca vine cu prietenii ei, chiar nu ai motive sa fii timid.
pa!

| Sergiu1996 a răspuns:

Cati ani ai copilas, 14-15?

| fghjklkj explică (pentru Sergiu1996):

Am indeajuns incat sa pun intrebarea astawinking

| Sergiu1996 a răspuns (pentru fghjklkj):

"Cum sa mă comport când o sa ne întâlnim? Sa o iau in brate? Cum sa mă comport? Cum sa ii vorbesc?"
Intrebarile acestea denota altceva!

| Betrix a răspuns:

Fi tu insuti, pana mea lasa timiditatea.
Ps : fa-o sa rada!

| Shun12 a răspuns:

Multumesc pentru fundita!happy
Daca v-ati intalnit sper ca te-ai descurcat! Daca urmeaza iti urez bafa!happy