| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Totul incepe cam asa. Am cunoscut un tip acum 4 luni, intre timp devenisem foarte buni prieteni, vorbea aproape numai cu mine imi dadea foarte multa importanta, astfel ca peste 2 luni mi-a spus ca ma place si i-ar placea sa fim impreuna. Eu nu l-am luat prea in serios pentru ca ma gandeam ca glumeste,dar cu timpul am inceput sa simt si eu ceva pentru el. Dar,dintr-o data,s-a schimbat radical de pe o zi pe alta, asa ca l-am intrebat ce s-a intamplat si m-a intrebat ce mai exact simt pentru el, imi dadea impresia ca nu-i impartaseam sentimentele. Apoi am decis sa incercam sa fim impreuna si dupa 2 zile,era la fel de rece ca acum cateva zile. Asa ca am decis sa vorbesc iar cu el, pentru ca parca voia sa-mi spuna ceva si nu putea. Asa ca mi-a spus ca nu mai simte chiar aceleasi sentimente de iubire ca mai inainte. Normal ca eu m-am suparat pentru ca putea sa-mi spuna asta, acum 2 zile cand ne-am decis sa fim impreuna. Sunt foarte confuza, nu mai inteleg nimic. E foarte nehotarat. Ce pot face in situatia asta?straight face

2 răspunsuri:
| piti77 a răspuns:

Povestea ta este un exemplu clar de "roata se invarte". indeparteaza-te si lasa-l sa-si limpezeasca gandurile. asa isi va da seama daca intr-adevar simte ceva pentru tine si vrea sa fiti impreuna. in niciun caz nu-l vei ajuta (si nu te vei ajuta nici pe tine) daca il agasezi cu intrebarile.

| VelvetLight a răspuns:

Asa am patit si eu. nu il placeam, el ma placea...acum eu il plac, el nu ma prea place, dar parca si'a mai revenit...incepe sa se poarte la fel de frumos ca inaintewinking sper ca si in cazul tau roata sa se intoarca inca o data happy