| GGGGGGGGGGGGGG a întrebat:

Bună TPU,totusi m-am despartit de el,cei ce mi-au raspuns la prima mea intrebare imi stiu situatia,inainte de a iesi in vacanta de vara ne-am despartit,el si-a gasit o prietena noua din clasa paralela,verisoara lui este prietena mea cea mai buna,ea imi zicea tot despre el,eu in ()iecare seara mergeam cu ea la plimbare si cu prietena mea venea si el,prietena mea (f)olosea di(f)erite metode de a ne impaca,ceea ce eu doream,dar făra rezultat, el s-a despartit de prietena lui, a venit 1 septembrie,el ma ura din ce in ce mai mult ceea ce face si acum,in fiecare zi ma fce sa pling,ma jigneste,ma numeste cu cuvinte urite,ca exemplu i-au ziua de azi,eram la o lectie,a incceput sa se rida de mine,sa ma numeasca fata de toata clasa cum ii placea lui,spunea ceea ce nu e adevarat despre mine fata de profesori,i-am spus dirigindei de nenumarate ori,ea i-a facut observatie,i-a anuntat parintii a spus ca isi va schimba acest comportament.el ii jigneste pe toti dar pe mine cel mai tare,eu il placeam mereu il ajutam,cu tot ceea ce e mai bun dar acum am inteles ca oar cand are nevoie eu sunt buna pentru el,mi-am anuntat parintii ei au vb cu diriginta si diriginta a vorbit cu el,el a spus ca nu se va mai repeta,dar nu s-a tinut de promisiune,ce as mai putea face in aceasta privinta nu mai suport,si alti baieti fac glume, se rid dar ca el nimeni din clasa, ajutat-ma dati-mi un sfat..am nevoie

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Continua sa-i spui dirigintei si avetizeaza-i ca d enu se opreste, mergi la directorul scolii. Cumva trebuie ca acest baiat s afie oprit, iar daca vine de la directorul scolii si ese anuntat ca va fi extmatriculat, poate se va potolii.
dar, nu sta cu gura inchisa, plange-te in continuare dirigintei si parintilor. Spune-le sa vina din nou la scoala sa vorbeasca cu directorul.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Voua va plac badboys asa ca nu inteleg supararea, isi place drama asta vad ca il iubesti tot mai mult ce frumos

| Auarl a răspuns:

Tu te-ai despartit de el logic se răzbună.Pe el îl doare si el crede ca se va simti bine daca si tu o sa suferi.

| GGGGGGGGGGGGGG explică (pentru Auarl):

El a vrut sa se desparta de mine, ru nu am vrut, eu dimpotriva am vrut sa continuam relatia insa asta nu e si dorinta lui

| Auarl a răspuns (pentru GGGGGGGGGGGGGG):

Fii puternica si raspundei cu aceiasi moneda.Pe o ureche să iti intre si pe alta sa iti iese. Spune-i sa faca ce vrea ca pe tine deja nu te intereseaza.Nu reactiona si o sa iti piarda interesul de a actiona asa.